Title Image

VII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

19 luty 2023
SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Biorąc żywy i świadomy udział we Mszy św., wskazujemy na żywotność naszej wiary i umacniamy nasze powołanie do głoszenia Ewangelii Chrystusowej w świecie.

 

Dzisiaj rozpoczynamy 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

 

W ramach 40-godzinnego nabożeństwa, które trwa w naszym kościele przez trzy dni poprzedzające Wielki Post po Mszy św. o godz. 12.00 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i do godz. 18.00 będzie czas na osobistą, indywidualną modlitwę. Adoracja w poniedziałek i we wtorek od porannej do wieczornej Mszy św. Wspólny różaniec o godz. 9.00, 12.00, 15.00 i 17.30. Adoracja będzie przy ołtarzu Miłosierdzia. 

 

W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty czas Wielkiego Postu. Msze św. tego dnia w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 20.00. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty, wyrzeczenia, modlitwy i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Wielki Post ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

 

W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są  wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi krzyżowej. O godz. 16.30 dzieci a na godz. 17.15 lub 19.00 młodzież i dorosłych. Drogę krzyżową możemy również odprawić indywidualnie przy stacjach umieszczonych w kościelnym parku lub w kościele, który w piątki będzie otwarty na osobistą modlitwę. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00.

 

W ostatnie czwartki na porannej Mszy św. modlimy się przez wstawiennictwo św. Teresy, św. Rafała i bł. Bronisławy o nowe powołania do służby Bożej, w ostatnie piątki pamiętamy o wstawiennictwie św. Faustyny a w ostanie soboty na poranną Mszę św. zapraszamy Rodzinę Szkaplerza Karmelitańskiego.

 

Dziękujemy za dzisiejszą składkę inwestycyjną z racji III niedzieli miesiąca. Bóg zapłać wolontariuszom oraz wszystkim, którzy dziś, przed kościołem składają ofiary do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

 

Wszystkim życzymy doświadczenia bliskości Pana i mocy Jego słowa w codziennym życiu.

 

 

< Powrót

 

 

145