Title Image

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26 luty 2023
PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Zapraszamy do udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele odprawiamy Drogę krzyżową dla dzieci o godz. 16.30 oraz dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.15 i 19.00 W niedziele o godz. 17.00 Gorzkie żale z błogosławieństwem relikwiami Krzyża świętego.

 

W najbliższą środę, 1 marca, przypada święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej ojczyzny.

 

W tym tygodniu przypada I czwartek z całodzienną adoracją Najświętszego Sakramentu. W tym dniu dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, modlimy się na wspólnym różańcu o godz. 17.30 o świętość dla kapłanów i o nowe powołania, także z naszej wspólnoty parafialnej.

 

W I piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru miłosierdzia Bożego.

 

W I sobotę powierzymy naszą wspólnotę Niepokalanemu Sercu Maryi – najlepszej z Matek. O godz. 18.00 Msza św. Wynagradzająca z nabożeństwem fatimskim i modlitwą za naszą Ojczyznę. 

 

Okazja do spowiedzi w tygodniu przed Mszą św. i dodatkowo w czwartek i piątek od godz. 17.00.

 

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek i sobotę od godz. 8.30.

 

Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

W sobotę, 4 marca, w liturgii czcimy Świętego Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani wyścigu w gromadzeniu doczesnego bogactwa. Św. Kazimierz jest patronem naszej archidiecezji krakowskiej oraz wielu naszych parafian. Msza św. w intencji Księdza Proboszcza zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 9.00.

 

Przyszła – druga niedziela Wielkiego Postu w całym Kościele jest obchodzona jako Niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

 

Bóg zapłać za złożoną ofiarę w ubiegłą niedzielę na ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii w wysokości 5. 406 + 10 funtów. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na dzieła sakralne związane z osobą św. Jana Pawła II.   

 

Za tydzień po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej. Rekolekcje wielkopostne od 12.03 – 15.03 wygłosi ks. Wojciech Węgrzyniak.

 

 

Wszystkim wiernym życzymy Boże błogosławieństwa
i opieki MBNP w przeżywaniu kolejnych dni Wielkiego Postu.

 

 

< Powrót

 

 

146