Ekstremalna Droga Krzyżowa 2023

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej na trasie prowadzącej z naszego kościoła parafialnego do sanktuarium w Czernej (Rejon Kraków-Mydlniki, Trasa Niebieska – Matki Bożej Nieustającej Pomocy). Rozpoczynamy Mszą świętą w piątek 31 marca 2023 o godz. 21:00.

 

Jest to całonocna wędrówka w czasie której rozważamy Mękę naszego Pana. Trasa ma około 31 kilometrów, więc wymaga wysiłku i odpowiedniego przygotowania zarówno fizycznego jak i sprzętowego.

 

W tym roku idziemy, aby szukać nadziei
Twoja codzienność to praca, szkoła, ciągłe zabieganie, a może odwrotnie – marnowanie czasu z powodu braku zajęcia? W czasie podważania autorytetów; niepewności, co będzie jutro z powodu sytuacji gospodarczej czy toczącej się niedaleko wojny, czujesz, że jesteś w tym wszystkim zagubiony?

 

Podejmij wyzwanie i chodź na EDK. Masz okazję przez całą noc spotkać siebie samego oraz Boga. Masz szansę na przemyślenia i zmianę siebie. Może gdzieś tam w lesie, na błotnistej drodze, czy przy starym krzyżu na granicy wsi dotknie Cię Pan Bóg? W Nim przecież jest nasza Nadzieja!

 

Chodź ze swoją intencją. Przełam swoje słabości z modlitwą na ustach. Sprawdź swoją duchowość. Będzie pod górę, ciężko, w nocy, w ciszy, będzie boleć, może będzie ślisko, może błotniście. Wtedy zaczyna się modlitwa, moja szczególna, autentyczne spotkanie z Bogiem. Jeśli czujesz, że jednak nie przejdziesz całej trasy – miej pod telefonem znajomego, który Cię odwiezie. Nie jest wstydem, że nie uda Ci się przejść całego odcinka!

 

Zamanifestuj, że idziesz, swoją postawą przyciągnij innych, by każdy doświadczył choć trochę tego co Chrystus idący na Golgotę. Zmęczenie, może nawet ból i tylko JA ze swoimi myślami. EDK to jest czas na odmianę swojego życia, to jest czas na cały rok, a nawet całe życie. Nie jest to pielgrzymka. Każdy idzie na własną odpowiedzialność.

 

Zatem… przygotuj się!

 

Przed wyruszeniem w trasę polecamy „potrenować” – spacery to minimum, które należałoby wykonać. Warto pomyśleć o przygotowaniu ekwipunku i odpowiedniego ubioru.

  1. Pobierz, zainstaluj aplikację EDK (edk.org.pl/aplikacja) oraz zaktualizuj ją w ustawieniach.
  2. W niektórych miejscach na trasie nie ma zasięgu, zatem zalecamy również pobrać pliki z opisem
    i mapą w formacie PDF – są na stronie: edk.org.pl/trasa-szczegoly?routeId=7557
  3. Uczestnik powinien mieć własne elementy odblaskowe (najlepiej kamizelkę), latarkę (czołówkę), naładowany telefon oraz powerbank, płaszcz przeciwdeszczowy, odpowiednie buty, kurtkę, czapkę, skarpety na zmianę, coś do picia i jedzenia, materiały opatrunkowe.
  4. Od godziny 20:30 będą wydawane odblaski i papierowe mapy.
  5. Na trasie poruszamy się w milczeniu w max. 10 osobowej grupie lub blisko innych osób, aby mieć możliwość skorzystania z pomocy w razie problemu.
  6. Zachęcamy, aby wziąć własny krzyż.
  7. Uczestnicy sami organizują transport powrotny z Czernej – np. można umówić znajomego, aby po nas przyjechał. Może inny uczestnik zaproponuje podwózkę? Można skorzystać z autobusu z przystanku Czerna Klasztor, który podwiezie do pociągów w Krzeszowicach.

 

 

Weź udział i podziel się doświadczeniem!

Zachęcamy do podzielenia się świadectwem po ukończeniu wędrówki. Teksty można przesłać na parafialny adres e-mail parafia@mydlniki.diecezja.pl lub poprzez wiadomość prywatną na Facebooku EDK Mydlniki: www.fb.com/MYDLNIKI.EDK

 

Świadectwa z 2022 roku przeczytasz na stronie: www.mydlniki.diecezja.pl/www/?p=27327

 

Wszelkie informacje dotyczące idei, zasad udziału i zgłoszenia można znaleźć na stronie www.edk.org.pl

 

W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt – 787 538 789.

 

Wytrwałości na szlaku!!!

 

 

 

1