NIEDZIELA PALMOWA

2 kwietnia 2023
NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo palm. Uroczyste poświęcenie palm z procesją nastąpi przy bramie przed Mszą św. o godz. 10.30. Po Mszy św. ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w XVII Parafialnym Konkursie na najwyższą  Palmę Wielkanocną.

W dzisiejszą niedzielę przypada 18. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. Zapraszamy na modlitewne czuwanie pod oknem papieskim od godz. 20.00.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej, a po wieczornej Mszy Uwielbienie Jezusa.

Spowiedź do Wielkiej Środy rano pół godziny przed Mszą św. oraz wieczorem od 17.00 do 18.00.

Dziękujemy za ofiarę złożoną na kwiaty do Grobu Pańskiego mieszkańcom ul. Zakliki

Dziękujemy ofiarodawcom, którzy złożyli pieniądze na renowację żyrandoli. Msza św. w intencji wszystkich darczyńców naszego kościoła będzie odprawiona w Wielką Sobotę.

W Wielki Czwartek nie ma Mszy porannej w kościele tylko o godz. 10.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II ks. arcybiskup Marek Jędraszewski wraz z kapłanami będzie sprawował Mszę Krzyżma. Zapraszamy na Mszę Wieczerzy Pańskiej – pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – o godz. 18.00, a następnie na adoracyjne czuwanie z Panem Jezusem do godz. 22.00. Adorację wznowimy w Wielki Piątek od godz. 8.00. Zapoznajmy się z planem adoracji.

W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego. Początek wielkopiątkowej liturgii o godz. 18.00. Wcześniej bo o godz. 15.00 Droga krzyżowa i początek Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego. O godz. 23.00 Gorzkie żale. Adoracja Jezusa w Wielki Piątek potrwa do 24.00.  Wznowienie adoracji w Wielką Sobotę od godz. 8.00.

Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny, odbędzie się przed kościołem, (od strony plebani) od godz. 9.00, co godzinę do 14.00. Tradycyjnie zachowujemy w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Uroczystości Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19.00 od poświęcenia ognia i zapalenia świecy paschalnej przed kościołem. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne (przynieśmy świece). Liturgię Paschalną zakończymy uroczystą procesją rezurekcyjną.

Nieszpory kończące obchód Triduum Paschalnego zostaną odprawione w niedzielę o godz. 17.30

Zobacz plan obchodów Wielkiego Tygodnia

Bóg zapłać za wszelkie dobro, które płynie od parafian i gości, za troskę o kościół za każdy przejaw życzliwości. Niech Matka Boża Nieustającej Pomocy i św. Józef wpraszają potrzebne Wam łaski.
Życzymy Błogosławionego i pełnego pokoju Wielkiego Tygodnia w zdrowiu na duszy i ciele.