Title Image

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

9 kwietnia 2023
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dziś o godz. 17.30 nieszporami zakończymy Święte Triduum Paschalne. Zapraszamy.

 

W ramach oktawy Wielkiej Nocy jutro drugi dzień świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Porządek Mszy św. niedzielny. Zachęcam także, o ile to możliwe, do uczestnictwa w Mszach św. przez całą oktawę Wielkanocy.

 

Pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu.

 

W Poniedziałek Wielkanocny ofiary składane na tacę będą przeznaczone na katolickie uczelnie, szczególnie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

 

Słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekorację w naszym kościele. Dziękujemy: ks. Markowi, szafarzom Eucharystii p. Tomkowi i p. Markowi, kościelnej p. Danucie z mężem p. Janem, p. Katarzynie, p. Marcinowi, organiście p. Andrzejowi i p. Piotrowi, dziękujemy chórowi, scholi, wszystkim śpiewającym i czytającym, dziękujemy dzieciom i młodzieży oazowej, serdeczne podziękowania składamy ceremoniarzom oraz lektorom i ministrantom naszej parafii. Dziękujemy za przygotowanie procesji rezurekcyjnej, panom niosącym baldachim oraz tym, którzy nieśli chorągwie, feretrony i świece. Dziękujemy wszystkim uczestnikom liturgii. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi swoją łaską.

 

W piątek, 14 kwietnia, przypada nasze narodowe święto Chrztu Polski ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 roku dla upamiętnienia chrztu Polski datowanego właśnie na dzień 14 kwietnia 966 roku. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie a z racji drugiego piątku miesiąca na Mszy o godz. 18.00 modlimy się za dusze czyścowe.

 

Z racji trwającej oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

Codziennie, od Wielkiego Piątku odmawiamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, w tygodniu po Mszy św. porannej i wieczornej a dziś i jutro po Mszy św. o godz. 9.00.

 

Przyszłą niedzielę będziemy obchodzili jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta zainauguruje również Tydzień Miłosierdzia. Jest to zarazem 16 dzień miesiąca, pamiętamy o wstawiennictwie św. Jana Pawła II – Apostoła Miłosierdzia.

 

Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana Jezusa będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach, wspomaga na drogach życia oraz oświeca blaskiem swojej prawdy. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzmy sobie wzajemnie błogosławionych, szczęśliwych i pełnych pokoju Świąt Wielkanocnych.

 

 

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ ALLELUJA!
PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ ALLELUJA!

 

 

Gazetka MAGNIFICAT

 

< Powrót

 

 

158