Title Image

II NIEDZIELA WIELKANOCY, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

16 kwietnia 2023
DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego oraz 16. dzień miesiąca. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa św. Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.

 

Po Mszy św. uklękniemy przed Najświętszym Sakramentem i wspólnie odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

 

Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.

 

Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną z racji III niedzieli miesiąca.

 

We wtorek po Mszy wieczornej wspólny różaniec a po różańcu spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. W środę zapraszam na Mszę św. z Nowennę do MBNP o godz. 18.00.

 

Zapraszamy na spotkanie rodziców młodzieży do bierzmowania w czwartek po Mszy wieczornej

 

Za tydzień kolejna Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To szczególne zaproszenie do poznawania i rozważania słowa Bożego zapisanego na kartach Pisma Świętego.

 

W kalendarzu liturgicznym pod datą 23 kwietnia umieszczona jest uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Jednak w tym roku ze względu na niedzielę uroczystość św. Wojciecha przeniesiona jest na poniedziałek (24.04)

 

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 10.30 będziemy się modlić w intencji ks. Marka z okazji imienin prosząc o Boże bł., opiekę MBNP na drogach kapłańskiego życia i posługiwania w naszej parafii.

 

Dziękujemy pewnemu małżeństwu, które chce pozostać anonimowe za ufundowanie tronu pod monstrancję, który został umieszczony na  tabernakulum.

 

 

 

Wszystkim życzymy mocnej i żywej wiary oraz opieki Matki Bożej Miłosiernej.

 

 

 

Bożemu miłosierdziu polecamy śp. Leszka Nowaka – Msza pogrzebowa w poniedziałek o godz. 10.00 poprzedzona różańcem,  śp. Irenę Skłodowską Msza św. o godz. 11.00 ( również w poniedziałek) oraz śp. Elżbietę Lenart – Msza pogrzebowa we wtorek o godz. 12.00. Pół godziny wcześniej różaniec.

 

 

Gazetka MAGNIFICAT

 

< Powrót

 

 

157