Title Image

Spotkanie Akcji Katolickiej 18.04

Informacja ze spotkania Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w dniu 18.04.2023r.

 

Zebranie POAK w dniu 18.04.br poprzedzone było udziałem w Eucharystii oraz modlitwą różańcową zainicjowaną przez członków Akcji Katolickiej, która jest odmawiana w każdy wtorek po mszy św. wieczornej.

 

Ksiądz Proboszcz – Asystent Kościelny Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przewodniczył modlitwie na rozpoczęcie spotkania oraz podzielił się swoimi refleksjami na temat:„ Czy łatwo wierzyć w Kościół Święty”. Ksiądz Kazimierz do swoich rozważań wykorzystał materiały przeznaczone do formacji członków Akcji Katolickiej. Kościół jest Święty, bo święty jest Bóg, który powołuje swój lud, bo Jego założycielem jest święty Jezus, bo w Nim mieszka i działa Duch Święty, sprawca świętości Kościoła. Kościół jest Święty ale składa się też z grzesznych wiernych. Stąd trudno byłoby wierzyć w Święty Kościół gdyby zabrakło miłości Boga, miłości ludzi, przebaczenia innym i sobie. Te czynniki decydują właśnie o świętości Kościoła.

 

W drugiej części spotkania Pani Prezes podziękowała poszczególnym członkom za aktywne zaangażowanie się w podejmowane dzieła oraz przedstawiła zadania na najbliższy okres:

  • 23. 04.br. msza świętej o godz. 1030 w intencji ks. Marka z okazji imienin
  • 27. 04.br msza św. godz. 18. w piątą rocznicę kanonizacji Świętego Jana Pawła II głównego patrona Akcji Katolickiej w Polsce
  • 30. 04.br. msza św. o godz. 1230w Sanktuarium Jana Pawła II na Białych Morzach
    z okazji Jubileuszu 60 lecie święceń kapłańskich i 25 lecie sakry biskupiej
    kardynała Stanisława Dziwisza.
  • doroczna procesja na Skałkę z okazji uroczystości św. Stanisław BM w dniu 7.05.br
  • 20. 05.br. Jubileusz 50 lecie kapłaństwa arcybiskupa Marka Jędraszewskiego
  • przygotowanie obchodów Jubileuszowych 25 lecia powołania Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej (nr 8) w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie Mydlnikach. Ustalono, że 4.06.br (niedziela) po każdej mszy św. zostanie zaprezentowana działalność AK w świeci, w kraju, diecezji i naszej parafii. Odbędą się też spotkania członków AK z parafianami w kawiarence prowadzonej przez Młodzież Oazową,. Zostaną opracowane informacje nt historii i działalności POAK, które ukażą się w Magnifikacie, w Gazecie Bronowickiej oraz planujemy przesłać informacje do  tygodnika Niedziela (wkładka Małopolska). Do przygotowania powyższych materiałów powołano trzyosobowy zespół, który na najbliższym zebraniu 16.05.br. POAK przedstawi opracowane propozycje.

 

Zebranie zakończyło się modlitwą za Święty Kościół i błogosławieństwem udzielonym przez ks, Proboszcza

 

Opracowały: Krystyna Piotrowska i Zofia Fedor

0