Title Image

III NIEDZIELA WIELKANOCY

23 kwietnia 2023
TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dziś w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Zatem nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza to zawarte w Ewangeliach. Komentarze podczas mszy będą odczytywane przez osoby zaangażowane w życie naszej parafii min. z Kręgu Biblijnego i z Oazy, zachęcamy również do wylosowania cytatu biblijnego przy wyjściu z kościoła.    

 

W poniedziałek będziemy przeżywać,  przeniesioną z dzisiejszej niedzieli uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Suma odpustowa o godz. 18.00 w parafii św. Wojciecha w Bronowicach.

 

We wtorek święto św. Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw o Urodzaje. Będziemy się też modlić na różańcu o to, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba. Jest to również dzień imienin abpa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego i naszego wikariusza ks. Marka Kulmana.

 

W sobotę przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy, Doktora Kościoła, patronki Europy.

 

Również w tę sobotę z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

 

W ostatnim tygodniu miesiąca pamiętamy w modlitwie czwartkowej o wstawiennictwie św. Teresy,  bł. Bronisławy i św. Rafała w intencji powołań kapłańskich, w piątek o wstawiennictwie św. Faustyny a w ostatnią sobotę na poranną Msze zapraszamy Rodzinę Szkaplerza Karmelitańskiego.  

 

Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy.

 

Również w przyszłą niedzielę młodzież oazowa zaprasza na kawę i ciastko do kawiarenki.

 

Niech cię Pan błogosławi i strzeże.

Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską.

Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem.

(Lb 6,24-26)

 

 

 

Gazetka MAGNIFICAT

 

< Powrót

 

 

157