Title Image

IV NIEDZIELA WIELKANOCY

30 kwietnia 2023
CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dziś czwarta niedziela Wielkanocy – Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

 

Od soboty trwamy w nowennie przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.

 

Dziś po Mszach św. młodzież oazowa zaprasza na kawę i ciastko do kawiarenki.

 

W najbliższy poniedziałek wchodzimy w maryjny miesiąc maj. W naszym kościele nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30. Zadbajmy o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, czy na różaniec.

 

Dzień 1 maja – to także wspomnienie Świętego Józefa Robotnika oraz Święto Pracy.

 

We wtorek św. Atanazego biskupa i doktora Kościoła oraz Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag, aby w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

 

W środę,  3 maja celebrujemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze św. tego dnia w naszym kościele będą odprawione o godz.: 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00. Podczas liturgii ponowimy Śluby Jasnogórskie.

 

W tym tygodniu przypada I czwartek z całodzienną adoracją Najświętszego Sakramentu. W tym dniu również święto św. Floriana męczennika z początku IV wieku, patrona strażaków, hutników i naszego miasta.

 

Również w tym tygodniu I piątek, który jest dniem Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata oraz wspomnieniem św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera.

 

Okazja do spowiedzi świętej przed Mszą św. oraz dodatkowo w I czwartek i w I piątek od godz. 17.00.  

 

W I sobotę na porannej Mszy i podczas adoracji modlić się będziemy o dar potomstwa, szczęśliwe rozwiązanie, odpowiedzialne ojcostwo i za dzieło duchowej adopcji a na wieczornej Msza św. i nabożeństwie będziemy wynagradzać za grzechy względem  Niepokalanego Serca Matki Bożej. W sobotę również święto apostołów Filipa i Jakuba.

 

Kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w I piątek i w I sobotę od godz. 8.30.

 

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej. Po Mszy o godz. 18.00 Uwielbienie Jezusa oraz spotkanie wspólnoty „Bliżej Boga”

 

Dziękujemy za prace związane z koszeniem trawy w parku kościelnym. Słowa wdzięczności kierujemy do panów: Jan Szczepanik, Krzysztof Paśko, Andrzej Tkaczyk oraz Szymon Klimek.

 

Życzymy błogosławionego tygodnia

 

 

Gazetka MAGNIFICAT

 

< Powrót

 

 

159