Title Image

V NIEDZIELA WIELKANOCY

7 maja 2023
PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej a po wieczornej Mszy św. Uwielbienie Jezusa i spotkanie wspólnoty „Bliżej Boga”

 

W poniedziałek przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W katedrze na Wawelu o godz. 9.00 święcenia diakonatu.

 

W piątek na Mszy św. o godz. 18.00 ks. biskup Janusz Mastalski udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Bezpośrednim przygotowaniem do tego wydarzenia będzie triduum modlitewne dla młodzieży, które rozpocznie się od wtorku.

 

Z racji drugiego piątku miesiąca Msza św. za duszami wypominanymi w naszym kościele.

 

W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Wobec nieustających ataków na jego osobę, mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, tym bardziej wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.

 

Przypominamy, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30.

 

W przyszłą niedzielę odbędzie się uroczysta procesja ku czci św. Stanisława z udziałem Episkopatu Polski, która wyruszy z Wawelskiego Wzgórza o godz. 9.00, a zakończy się na Skałce, gdzie przy ołtarzu Trzech Tysiącleci będzie sprawowana Msza św.

 

Bóg zapłać parafianom Spółdzielni Mieszkaniowej „ARDOM” z ul. Balickiej za złożoną ofiarę na kościół w wysokości trzech tysięcy ośmiuset pięćdziesięciu złotych.

 

Ogłoszenie Klub Kultury Mydlniki

W sobotę, 13 maja o godz. 17.00 Klub Kultury Mydlniki zaprasza na rodzinny koncert duetu „Ptaszkowie Śpiewali”, który łączy elementy folku i śpiewu tradycyjnego z nowoczesnym brzmieniem oraz wartościowymi tekstami, również dla najmłodszych słuchaczy. Więcej informacji i bilety na stronie Klubu.

 

 

 

Wszystkim życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi i św. Stanisława.

 

 

 

Gazetka MAGNIFICAT

 

< Powrót

 

 

160