Title Image

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

28 maja 2023
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy.

 

Dziś na Mszy św. o godz. 10.30 Msza św. w intencji rodziców i dzieci, kl. IV a i b, przeżywających I Rocznicę Komunii św.

 

Dziękujemy Boże Opatrzności za dar nowych kapłanów wyświęconych w sobotę w Katedrze na Wawelu dla naszej archidiecezji. 

 

W poniedziałek, 29 maja (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

 

W środę przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

 

W tym tygodniu wchodzimy w miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu SPJ. W naszym kościele codziennie o godz. 17.30 będziemy odprawiać nabożeństwa czerwcowe.

 

W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Z racji I czwartku całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu.

 

W czwartek, 1 czerwca pamiętajmy również o modlitwie za dzieci z racji Dnia Dziecka

 

W tygodniu będziemy przeżywać I piątek miesiąca z modlitwą wynagradzającą za grzechy przeciwko NSPJ. Okazja do spowiedzi przed Mszą św. i dodatkowo w I czwartek i w I piątek od godz. 17.00.

 

W I sobotę na porannej Mszy i podczas adoracji będziemy modlić się o dar potomstwa, za matki i ojców oraz za dzieło duchowej adopcji a wieczorna Msza św. godz. 18.00 rozpocznie nabożeństwo fatimskie, wynagradzające za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.

 

W sobotę przypada też wspomnienie św. Karola Lwangi i jego towarzyszy męczenników z Ugandy.

 

Do chorych z posługa sakramentalną udadzą się kapłani w I piątek i w I sobotę od godz. 8.30.

 

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca po Mszy św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa oraz możliwość skorzystania z biblioteki. Na wieczornej Mszy św. Uwielbienie Jezusa. Również w przyszłą niedzielę Parafialny Oddział Akcji Katolickiej będzie świętował swój Srebrny Jubileusz, na Mszach św. będzie krótkie świadectwo, okolicznościowa wystawa  i możliwość spotkania przy ciastku w oazowej kawiarence.

 

Już dziś serdecznie prosimy parafian o zorganizowanie ołtarzy na Boże Ciało (8.06)

  I. przy skrzyżowaniu ul. Wierzyńskiego i Myczkowskiego (mieszkańcy ul. Wierzyńskiego,ul. Myczkowskiego, ul. Łupaszki i Rząski)

  II. przy zbiegu ul. Balickiej i Zakliki (mieszkańcy ul. Zakliki, ul. Dolińskiego, ul. Darowskiego oraz I rej. ul. Balickiej)

  III. w parku przy figurze Matki Bożej (mieszkańcy ul. Na Nowinach, ul. Długoszowskiego, ul. Godlewskiego, II rej. ul. Balickiej oraz rej. Podkamycza)

  IV. przy plebanii (mieszkańcy ul. Hemara, ul. Kurozwęckiego, rej. Cmentarza i ul. Brzezińskiego)

 

Polecamy nowy kwartalnik „Niedziela – Magazyn” dla wszystkich, którym bliska jest tematyka historyczna, szczególnie z zakresu historii Kościoła i jego związku z narodem.

 

 

Gazetka MAGNIFICAT

< Powrót

 

 

165