4 czerwca 2023
IX NIEDZIELA ZWYKŁA – NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Dzisiaj Kościół wielbi jednego Boga w trzech Osobach.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa oraz możliwość skorzystania z biblioteki. Po wieczornej Mszy św. Uwielbienie Jezusa

Również dziś, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej świętuje 25 lecie działalności, dziękujemy za ich świadectwo i zapraszamy do zapoznania się z okolicznościową wystawą (więcej o PAK).  Członkowie Akcji Katolickiej i Oaza zapraszają po mszy do kawiarenki parafialnej.

Od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.

We wtorek po Mszy wieczornej różaniec a w środę Msza z Nowenną do MBNP o godz. 18.00.

W czwartek będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. tego dnia: o godz. 7.30, 9.00, 10.30 z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy, kolejna Mszy ok.12.30 oraz o godz. 18.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach:

I. przy skrzyżowaniu ul. Wierzyńskiego i Myczkowskiego (mieszkańcy ul. Wierzyńskiego, ul. Myczkowskiego, ul. Łupaszki i Rząski)

II. przy zbiegu ul. Balickiej i Zakliki (mieszkańcy ul. Zakliki, ul.Dolińskiego, ul. Darowskiego oraz I rej. ul. Balickiej)

III. w parku przy figurze Matki Bożej (mieszkańcy ul. Na Nowinach, ul. Długoszowskiego, ul. Godlewskiego, II rej. ul. Balickiej oraz rej. Podkamycza)

IV. przy plebanii (mieszkańcy ul. Hemara, ul. Kurozwęckiego, rej. Cmentarza i ul. Brzezińskiego)

Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów…

Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30. z wyjątkiem Bożego Ciała, litanie w tym dniu odśpiewamy podczas procesji.

Procesje eucharystyczne będą się odbywały codziennie (od piątku) o godz. 17.30 przez całą oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

Dziękujemy mieszkańcom ul. Brzezińskiego za ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła.

Słowa wdzięczności kierujemy do panów, którzy pomogli w koszeniu trawy wokół kościoła a byli to: Jan Szczepanik, Michał Chmielik, Tomasz Mikulski, Mirosław Groszek, Tomasz Walczyk, Karol Kotula z dziećmi.

W tym tygodniu patronują nam:

• W poniedziałek – św. Bonifacy (673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.
  • W środę – bł. męczennicy Zbigniew Strzałkowski i Michał Tomaszek franciszkanie z Krakowa, którzy jako misjonarze w Peru dali świadectwo służby i miłości.
  • W sobotę – bł. Bogumił (ok. 1135-1204), biskup poznański i gnieźnieński.