Title Image

16 Niedziela

23 lipca 2023
SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

W dzisiejszą niedzielę, w bliskości środowego wspomnienia liturgicznego Świętych Joachima i Anny, w całym Kościele powszechnym po raz trzeci obchodzimy – ogłoszony przez papieża Franciszka – Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych pod hasłem „Jego miłosierdzie z pokolenia na pokolenie” (Łk 1, 50).

 

Dzisiaj też – zgodnie z zapowiedzią – z racji przypadającego we wtorek liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po wszystkich Mszach św. pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Wraz z MIVA Polska zachęcamy wiernych do udziału w misyjnej akcji Św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy.

 

W ostatni czwartek miesiąca modlimy się, przez wstawiennictwo św. Teresy, bł. Bronisławy i św. Rafała o powołania kapłańskie i zakonne, w piątek polecamy się św. Faustynie a w sobotę z Rodziną Szkaplerza Karmelitańskiego prosimy o opiekę M. Bożą Szkaplerzną.  

 

Przypominamy o wakacyjny porządku Mszy św. w naszym kościele w niedzielę: 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00. Oraz w tygodniu: poniedziałek, środa, piątek i sobota godz. 18.00 a wtorek i czwartek godz. 7.00.  Kancelaria czynna w tygodniu po Mszy św.

 

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 

Poniedziałek, 24 lipca – św. Kinga (1234-1292), córka króla węgierskiego Beli IV, żona polskiego księcia Władysława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich.

 

Wtorek, 25 lipca – św. Jakub Apostoł. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy.

 

Środa, 26 lipca – św. Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu módlmy się za naszych rodziców i dziadków, tych żyjących oraz powołanych już do wieczności. W naszym kościele uczynimy to wspólnie podczas środowej Mszy św. z Nowenną do MBNP o godz. 18.00.

 

Sobota, 29 lipca – św. Marta, Maria i Łazarz, przyjaciele Pana Jezusa z Betanii

 

 

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i opieki świętych patronów

 

 

Gazetka MAGNIFICAT

< Powrót

 

 

168