Title Image

17 Niedziela

30 lipca 2023
SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Przed nami miesiąc sierpień, szczególny czas na płaszczyźnie religijnej, jak i historycznej. W przyszłą niedzielę rozpocznie się 43. Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Naszym pośrednikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

 

Pierwszego sierpnia mija 79. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny winni jesteśmy przynajmniej naszą modlitewną pamięć. Rozpoczynają się też Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, które będą trwały do niedzieli, 6 sierpnia. Pamiętajmy o modlitwie …

 

W środę wspomnienie MB Królowej Aniołów w tym dniu przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Msza św. z Nowenną do MBNP o godz. 18.00

 

Podczas wakacji Msze św. w niedzielę są o godz.: 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00, a w tygodniu: poniedziałek, środa, piątek i sobota o godz. 18.00 a wtorek i czwartek o godz. 7.00. Wyjątek stanowi I czwartek, I piątek i I sobota w tych dnach Msza jest o 7.00 i o 18.00.  

 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek z całodzienną adoracją Najświętszego Sakramentu oraz wspólną modlitwą różańcową o godz. 17.30 w intencji świętości kapłanów i o powołania.

 

W I piątek Msza św. wynagradzająca NSPJ za grzechy nasze i całego świata o godz. 18.00.

 

Okazja do spowiedzi w tygodniu pół godziny przed Mszą św. i dodatkowo w I czwartek i w I piątek od godz. 17.00.

 

W sobotę uczcimy Matkę Najświętszą i powierzymy Jej matczynej opiece tradycyjne intencje na Mszy porannej a o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wynagradzająca za grzechy przeciwko Niepokalanego Serca Matki Bożej połączona z medytacją oraz różańcem. 

 

Kapłan odwiedzi chorych w I piątek i w I sobotę od godz. 8.30. Proszę o zgłoszenie chorych.

 

W przyszłą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego oraz zmianka różańcowa po Mszy o godz. 9.00 i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej.

 

W ramach akcji Św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy, na środki transportu dla misjonarzy przekazaliście 2.520 zł. Bóg zapłać.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • Poniedziałek, 31 lipca – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański, wielki założyciel zakonu jezuitów
  • Wtorek, 1 sierpnia – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów.
  • Piątek, 4 sierpnia – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, proboszcz, patron kapłanów, gorliwy spowiednik, który miłością, surową pokutą i wytrwałą modlitwą dokonał cudu nawrócenia swojej parafii w Ars koło Lyonu.

 

 

Błogosławionego i szczęśliwego tygodnia

 

 

 

Gazetka MAGNIFICAT

< Powrót

 

 

168