Title Image

PRZEMIENIENIE PAŃSKIE

6 sierpnia 2023
PRZEMIENIENIE PAŃSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Chrystus wzywa każdego z nas do przemiany. Obiecuje, że będziemy razem z Nim królować, jeśli tylko będziemy pamiętali o tym, co dla nas Bóg przygotował, jeśli będziemy karmili się Jego słowem i Ciałem, ufnie i wytrwale się do Niego modlili i służyli bliźnim.

 

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu a po Mszy o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej.

 

Módlmy się o dobre owoce, kończących się dzisiaj w Portugalii, Światowych Dni Młodzieży.

 

Przypominamy o wakacyjnym porządku Mszy św. w niedzielę godz.: 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00, a w tygodniu: poniedziałek, środa, piątek i sobota o godz. 18.00 a wtorek i czwartek o godz. 7.00.

 

W sierpniu łączymy się z tak licznie pielgrzymującymi na Jasną Górę, wśród nich z 43. Pielgrzymką Krakowską. Wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste.

 

W środę Msza św. z Nowenną do MBNP o godz. 18.00.

 

W II piątek miesiąca na Mszy wieczornej modlimy się za duszami wypominanymi w naszym kościele.

 

Tworząca się grupa młodych kobiet (również młodych duchem)  zaprasza na I  spotkanie integracyjne, które odbędzie się 15 sierpnia  o  godz. 15.00 w kawiarence. Tematem spotkań będą  postacie pięknych kobiet: świętych, błogosławionych i sług Bożych. Zapraszamy również mamy z małymi  dziećmi.

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • Poniedziałek, 7 sierpnia – bł. Edmund Bojanowski (1814-1870), Wielkopolanin, świecki założyciel Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP; szczególnie ukochał wiejskie dzieci, chorych i ubogich.
  • Wtorek, 8 sierpnia – św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię przez głoszenie słowa i świadectwo życia.
  • Środa, 9 sierpnia – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), karmelitanka, patronka Europy, zginęła 9 sierpnia 1942 roku w obozie w Oświęcimiu.
  • Czwartek, 10 sierpnia – św. Wawrzyniec, diakon Kościoła rzymskiego, męczennika (†258).
  • Piątek, 11 sierpnia – św. Klara (1194-1253), dziewica, która idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami.

 

 

Wszystkim życzymy opieki Matki Bożej oraz świętych patronów tygodnia

 

 

 

 

Gazetka MAGNIFICAT

< Powrót

 

 

168