Title Image

Jezus i młodzi z naszej parafii

W pierwszej połowie wakacji młodzi z naszej parafii uczestniczyli w 15-dniowych rekolekcjach oazowych prowadzonych przez Ruch Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej. Poszczególne osoby były obecne na różnych stopniach rekolekcji na dwóch dostępnych turnusach- 27.06-13.07 oraz 14.07-30.07 w różnych miejscach.

 

Uczestnicy codziennie przeżywali we wspólnocie Eucharystię, w której przebieg mocno się angażowali. Na rekolekcjach nie zabrakło także czasu na osobiste spotkanie ze Słowem Bożym, zwłaszcza poprzez rozważanie Pisma Świętego na tzw. Namiocie Spotkania. Okazją do spotkania z Bogiem były również organizowane adoracje Najświętszego Sakramentu, kiedy to w ciszy oraz przez śpiew można było uwielbiać Boga i trwać na modlitwie. Rekolekcje były też czasem spowiedzi, kiedy to wszyscy, którzy tego pragnęli i potrzebowali mogli przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania.

 

Najwięcej osób, które wybrało się z naszej parafii na takie rekolekcje uczestniczyło w I stopniu Oazy Nowego Życia, w czasie której mieli okazję przyjąć Jezusa jako swojego osobistego Pana i Zbawiciela. Wydarzenie to miało miejsce podczas przeżywania 4. dnia ich rekolekcji.

 

Poszczególne wspólnoty, które przeżywały rekolekcje odwiedzał ks. bp. Robert Chrząszcz, któremu w czasie odwiedzin były m.in. zadawane różne pytania, na które on odpowiadał.

 

Podczas 13. dnia każda wspólnota przeżywała dzień wspólnoty, na którym gromadziły się różne wspólnoty przeżywające rekolekcje. Był to też czas modlitwy o jedność wspólnoty Kościoła. Wspólnoty zgromadziły się m.in. w Ludźmierzu przy Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala. Był to czas wzajemnego dzielenia się świadectwem przeżycia rekolekcji.

 

Na koniec każdych rekolekcji wspólnoty przeżywały swoje agapy, w czasie których nie zabrakło wdzięczności, radości i uśmiechu oraz wspólnych tańców.

 

Oprócz czasu na pogłębienie swojej wiary i relacji z Bogiem nie za brakło także czasu na tworzenie nowych relacji międzyludzkich i wspólnej integracji, szczególnie w czasie tzw. pogodnych wieczorków, wspólnych rozmów, zabaw oraz tańców.

 

Tekst Robert Sikora

4