XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

13 sierpnia 2023
DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Dziś przypada święto NMP Kalwaryjskiej

We wtorek przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w polskiej tradycji zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00. Tego dnia pobłogosławimy bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.

15 sierpnia przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.

W poniedziałek z racji 14 dnia miesiąca modlimy się za naszą Ojczyznę.

W środę Msza św. z Nowenną do MBNP o godz. 18.00 a racji 16 dnia miesiąca pamiętamy o wstawiennictwie św. Jana Pawła II.

Tworząca się grupa młodych kobiet zaprasza na I  spotkanie integracyjne, które odbędzie się 15 sierpnia  o  godz. 15.00 w kawiarence. Zapraszamy również mamy z małymi  dziećmi.

Za tydzień III niedziela miesiąca na Mszy Św. o godz. 11.00 będzie modlitwa za rodziny i możliwość przyjęcia błogosławieństwa relikwiami św. Zelii i Ludwika. Jest to również niedziela ze składką inwestycyjną, za którą już dziś dziękujemy.

15 sierpnia odbędzie się już XII Korowód Bronowicki. Towarzystwo Przyjaciół Bronowic zaprasza do uczestnictwa osoby chcące jechać w strojach ludowych wozami spod Bronowianki do Kościoła Mariackiego. Osoby te są proszone o kontakt z koordynatorką (pod numerem telefonu 502 478 126) Podczas wydarzenia będzie grała Kapela z Mydlnik, która będzie miała krótki występ na placu Mariackim o godz. 14.00.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

Poniedziałek, 14 sierpnia – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia.

Czwartek, 17 sierpnia – św. Jacek Odrowąż (1200-1257), prezbiter, polski dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; jego życie było przepełnione czcią do Matki Bożej. Patron archidiecezji krakowskiej

Piątek, 18 sierpnia – bł. Sancja Szymkowiak (1910-1942), wielkopolska serafitka, którą podczas ostatniej wojny światowej wielu ludzi nazywało „aniołem dobroci”

Wszystkim życzymy błogosławionego i spokojnego tygodnia.
Niech Matka Najświętsza ma nas w swojej opiece.

W poniedziałek o godz. 12.00 Msza św. pogrzebowa, poprzedzona modlitwą różańcową  za śp. Małgorzatę Łuszczek l.47. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …