XX NIEDZIELA ZWYKŁA

20 sierpnia 2023
DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Przeżywamy III niedzielę miesiąca na Mszy Św. o godz. 11.00 będzie modlitwa za rodziny i możliwość przyjęcia błogosławieństwa relikwiami św. Zelii i Ludwika. Jest to również niedziela ze składką inwestycyjną, za którą dziękujemy.

Msze św. w wakacyjne niedziele o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00

W nadchodzący wtorek wspomnienie NMP Królowej.

Trwa jeszcze sierpień – miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu.

W środę przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Zapraszamy na Mszę św. z Nowenną do MBNP o godz. 18.00.

W ostatni piątek miesiąca pamiętamy o wstawiennictwie św. Faustyny

W sobotę, 26 sierpnia, będziemy przeżywać uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. w tym dniu o godz. 9.00 i 18.00. Jest to zarazem ostatnia sobota miesiąca, zapraszamy do modlitwy o godz. 9.00 Rodzinę Szkaplerza Karmelitańskiego.

W naszych modlitwach nie zapominajmy o pielgrzymach oraz o wypoczywających jeszcze na wakacjach.

Słowa podziękowań dla pana: Jana Szczepanika, Kamila Dukały, Tomasza Walczyka, Michała Chmielika z synem, Mirosława Groszka za wykoszenie trawy w parku kościelnym. Dziękujemy również pani: Monice Prącik, Monice Lissowskiej oraz Danucie Szczepanik za troskę o czystość kościoła.

W tym tygodniu patronujE nam:

• Poniedziałek, 21 sierpnia – św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię Święta; nazwano go „papieżem dzieci”.
  • Czwartek, 24 sierpnia, św. Bartłomiej, Apostoł. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

Niech Matka Najświętsza wyprasza nam wszystkim potrzebne łaski.