Title Image

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

27 sierpnia 2023
DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Ostatnia niedziela sierpnia to okazja na przypomnienie rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne.

 

W poniedziałek wspomnienie św. Augustyna (354-430), syna św. Moniki, biskupa i doktora Kościoła.

 

We wtorek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Za swoją bezkompromisową postawę zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia będziemy prosić go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w naszym całym narodzie.

 

Pierwszego września przypada wspomnienie bł. Bronisławy, której relikwie mamy w naszym kościele oraz kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (84). Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy cierpieli i zginęli w obronie naszej ojczyzny.

 

Od piątku (1.09) wracamy do zwyczajnego porządku Mszy św. w tygodniu o 7.00 i 18.00. A w niedzielę (za tydzień) o godz. 7.30, 9.00, 10.30 (z udziałem dzieci), 12.00 oraz 18.00.

 

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

 

Możliwość spowiedzi w tygodniu przed Mszą św. oraz w I piątek od godz. 17.00

 

Kapłani udadzą się do chorych w piątek i w sobotę od godz. 8.30

 

W I sobotę o godz. 7.00 modlitwa za małżeństwa o dar potomstwa, o szczęśliwe rozwiązanie dla matek i odpowiedzialne ojcostwo oraz za dzieło duchowej adopcji a o godz. 18.00 Mszą św. w intencji Wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP rozpoczniemy nabożeństwo fatimskie. 

 

Za tydzień po Mszy św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej

 

 

Słowa wdzięczności kierujemy do ks. Marka Kulmana, który pełnił posługę w naszej parafii przez ostatni rok. Niech MB Nieustającej Pomocy otacza ks. Marka  swoją opieką. Na jego miejsce, dekretem ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego z dniem 26 sierpnia 2023 r. został mianowany nowy wikariusz ks. mgr Damian Obrał. Dotychczas pełnił funkcję wikariusza w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Krakowie – Mistrzejowicach.  Rozpoczynając posługę w naszej parafii życzymy ks. Damianowi – opieki Pana Jezusa Dobrego Pasterza  i MBNP. Szczęść Boże!

 

 

Gazetka MAGNIFICAT

< Powrót

 

 

171