Title Image

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

3 września 2023
DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dziś po Mszy S w. o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej. Po wieczornej Mszy uwielbienie Jezusa z grupą „Bliżej Boga”. Od dzisiejszej niedzieli Msze święte o godz. 7.30, 9.00, 10.30 (z udziałem dzieci), 12.00 oraz 18.00, zaś w tygodniu o 7.00 i 18.00.

 

W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy do naszego kościoła na Mszę świętą o godz. 8.00, podczas której będziemy prosić o błogosławieństwo Boże na czas zdobywania wiedzy, kształtowania charakterów, pogłębiania i umacniania wiary.

 

We wtorek po Mszy wieczornej wspólny różaniec w kościele, a w środę o godz. 18.00 Msza święta z nowenną do MBNP.

 

W pierwsze środy miesiąca modlimy się przez wstawiennictwo św. Józefa. Zapraszamy do modlitwy liturgią godzin – jutrznią w każdą środę września o godz. 6.30.

 

W I czwartek miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, trwającą przez cały dzień. Modlitwa różańcowa o uświęcenie kapłanów i o nowe powołania o godz. 17.30, a o godz. 19.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

W piątek przypada święto Narodzenia NMP. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi polecamy wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce.

 

W II piątek miesiąca Msza św. o godz. 18.00 ofiarowana jest za dusze czyśćcowe oraz za dusze wypominane w naszym kościele.

 

Zapraszamy do włączenia się w działalność naszych parafialnych wspólnot (m. in. Oaza młodzieżowa, schola dziecięca Jutrzenka, Krąg Biblijny, ministranci i lektorzy, chór Schola Cantorum Mydlnicensis, Akcja Katolicka, Bliżej Boga), w których można pogłębiać swoją formację duchową i służyć innym.

 

Za tydzień będziemy przeżywać XIII Tydzień Wychowania pod hasłem „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca”. Tego dnia beatyfikacja Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich dzieci.

 

Trwa nabór do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej w Krakowie przy ul. Podzamcze 8. Kandydaci rozeznający w sobie powołanie do kapłaństwa winni się zgłosić do 8 września br. i przedstawić wymagane dokumenty. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej seminarium oraz w gablocie parafialnej.

 

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i opieki MBNP.

 

 

 

Gazetka MAGNIFICAT

< Powrót

 

 

170