Title Image

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

10 września 2023
DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Są one częścią Tygodnia Wychowania. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziś również odpust ku czci bł. Anieli Salawy u księży Misjonarzy.

 

Bogu składamy dzięki za dar nowych błogosławionych Józefa i Wiktorię Ulmów oraz ich dzieci.

 

We wtorek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi, po Mszy św. różaniec oraz spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

 

W czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Tradycyjnie w tym dniu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 i błogosławieństwo relikwiami Krzyża.

 

W piątek zapraszamy na pierwsze spotkanie Oazy w nowym roku formacyjnym, po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00. W tym dniu w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną.

 

W przyszłą niedzielę (17.09) przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w tym dniu przypada również Dzień Środków Społecznego Przekazu.

 

Za tydzień na Mszy o godz. 12.00 modlitwa za rodziny z błogosławieństwem relikwiami. A z racji III niedziela miesiąca składka inwestycyjna, za którą już dziś serdecznie dziękujemy.

 

Za tydzień odbędzie się 31. Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Rozpoczęcie Drogą krzyżową o godz. 9.00 przy kaplicy „u Piłata” (zaproszenie)

 

Dziękujemy panu Krzysztofowi Sołtys i panu Sebastianowi Kaczor za pomalowanie części ściany kościoła, od strony zachodniej. Po niedzieli będą prowadzone jeszcze prace konserwatorskie na dachu przy powstałych otworach na wysokości krzyży.

 

Uniwersytet Rolniczy zaprasza na Małopolskie Targi Żywności oraz Giełdę Agroturystyczną 16-17 września w godz. od 10.00 do 16.00 przy ul. Balickiej 253. 

 

23 września tj. sobota zapraszamy na wycieczkę rodzinną, na Babią Górę – najwyższy szczyt Beskidu Żywieckiego. Po niej, odbędzie się piknik rodzinny na Marysinej Polanie. Powrót w godzinach wieczornych. Wszelkie informacje i zapisy u Ks. Damiana.

 

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • Środa, 13 września – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktora Kościoła, zasłynął jako wielki obrońca czystości wiary i moralności, kaznodzieja i pisarz, obrońca ubogich
  • Sobota, 16 września – św. Korneliusz, papież, i św. Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku.

 

 

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia

 

 

 

 

Gazetka MAGNIFICAT

< Powrót

 

 

170