Title Image

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

24 września 2023
DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dzisiejsza niedziela w Kościele jest poświęcona migrantom i uchodźcom.

 

We wtorek, po wieczornej Mszy Świętej spotkanie dla rodziców dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej

 

Również we wtorek będziemy się modlić o godz. 18.00 o Boże bł., opiekę MBNP i potrzebne łaski dla ks. Damiana z okazji imienin

 

W środę o godz. 18.00 Msza św. z Nowenną do MBNP

 

W ostaniem tygodniu miesiąca pamiętajmy na Mszy porannej:

  • w czwartek o wstawiennictwie św. Teresy, św. Rafała i bł. Bronisławy i modlitwie o powołania kapłańskie i zakonne
  • w piątek o wstawiennictwie św. Faustyny
  • w sobotę zapraszamy Rodzinę Szkaplerza Karmelitańskiego

 

Wyjazd na Babia Górę został przeniesiony na 30 września, ze względu na złe warunki pogodowe. Więcej informacji u Ks. Damiana 

 

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy parafian do udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszym kościele będziemy odprawiać o godz. 17.30. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.

 

Wspólnota Bliżej Boga, wraz z  ks. Damianem,   zapraszają na cykl warsztatów dotyczących  Pierwszej Pomocy Emocjonalnej. Spotkania będą się odbywać od października do kwietnia, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, po zakończonej Mszy św. z Uwielbieniem, czyli ok.  godz.19.20 w salce za chórem . Serdecznie zapraszamy. 

 

W przyszłą niedziele na Mszy Świętej o godz. 10.30, odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych a racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej.   

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • Wtorek, 26 września – św. Kosma i Damian – męczennicy
  • Środa, 27 września – św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia – szarytek
  • Czwartek, 28 września – św. Wacław (ok. 903-935), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, jest patronem Czech.
  • Piątek, 29 września –św. Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, najwięksi wśród aniołów z powodu szczególnych zadań, jakie Pan Bóg im powierza.
  • Sobota, 30 września – św. Hieronim (ok. 345-419), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.

 

Rozpoczęło się głosowanie do Budżetu Obywatelskiego. Do 6 października każdy, niezależnie od wieku, będzie mógł zagłosować na sześć różnych projektów, w tym trzy dzielnicowe.  Wśród projektów dzielnicowych znajduje się kilka dotyczących Mydlnik. Do gazetki Magnificat dołączona jest ulotka ze szczegółami. Zapraszamy do każdego z punktów stacjonarnych na terenie Mydlnik, a w przyszłą niedzielę również do biblioteki parafialnej, gdzie między 8.00 a 13.00.  będzie można zapoznać się z wszystkimi projektami i oddać swój głos. 

 

 

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia

 

 

 

 

Gazetka MAGNIFICAT

< Powrót

 

 

170