Title Image

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1 października 2023
DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Z racji I  niedzieli miesiąca po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

Po Mszy o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej a na Mszy o godz. 10.30 poświęcenie różańców dla dzieci.

 

Już dzisiaj wspólnota Bliżej Boga i Ks. Damian zapraszają na Kurs Pierwszej Pomoc Emocjonalnej. Rozpoczynamy Mszą Święta o godz. 18.00, uwielbieniem Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i spotkaniem edukacyjno-warsztatowym w salce za chórem, około godz. 19.20. Nie możemy pomóc wszystkim, ale każdy może pomóc komuś.  Pierwsza pomoc emocjonalna to różnorodne interwencje, które dorośli mogą podjąć w odpowiedzi na obserwowane u młodych osób zmiany w zachowaniu, postrzegane jako sygnały ostrzegawcze problemów emocjonalnych lub psychicznych.

 

W październiku zapraszamy do wspólnego różańca codziennie o godz. 17.30. Pamiętajmy, że za odmówienie jednej części różańca można uzyskać odpust zupełny.

 

Dziś wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus – patronki misji katolickich, której relikwie mamy w naszym kościele przy chrzcielnicy.  

 

W poniedziałek  przypada początek roku akademickiego. Wszystkim studentom życzymy gorliwości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom akademickim Bożego światła i cierpliwości w pracy o to będziemy się modlić na dodatkowej Mszy św. w poniedziałek o godz. 8.30.  

 

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca z całodzienną adoracją Najświętszego Sakramentu.

 

W I piątek pamiętajmy o komunii wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

 

Możliwość spowiedzi w tygodniu przed Mszą św. i dodatkowo w I czwartek i w I piątek od 17.00.

 

W I sobotę na porannej Mszy św. modlimy się o dar potomstwa, szczęśliwe rozwiązanie, odpowiedzialne ojcostwo i dzieło duchowej adopcji a o godz. 18.00 rozpoczniemy modlitwę wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP. W tym dniu przypada liturgiczne wspomnienie NMP Różańcowej. Odwiedziny chorych będą tylko w I sobotę od godz. 8.30.

 

Nowo utworzona grupa młodych duchem kobiet zaprasza na spotkania w pierwsze soboty miesiąca o 15.00 w bibliotece. Najbliższe spotkanie 7 października będzie poświęcone św. Edycie Stein.

 

Słowa podziękowań kierujemy do Pana Edwarda Polaka z synem Tomaszem za wykonane prace w parku kościelnym oraz do Pana Wiesława Blańdy za wykonanie stolików do kościoła.

 

W przyszłą niedziele (8.10) zapraszamy młodzież klas 8, które przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Rozpoczniemy różańcem o godz. 17.30, Mszą Świętą i spotkaniem formacyjnym. Obecność obowiązkowa.

 

Za kilka dni kończy się głosowanie w Budżecie Obywatelskim. Dzisiaj do godziny 13.00 w bibliotece parafialnej można zapoznać się z zasadami głosowania, projektami oraz oddać swój głos i przy okazji napić się kawy lub herbaty, przygotowanej przez młodzież Oazową J. Zapraszamy.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • Poniedziałek –św. Aniołowie Stróżowie.
  • Środa – św. Franciszek z Asyżu. Pamiętajmy w modlitwie o Papieżu Franciszku.
  • Czwartek – św. Faustyna Kowalska

 

 

Wszystkim życzymy opieki Matki Bożej Różańcowej

 

 

 

 

Gazetka MAGNIFICAT

< Powrót

 

 

170