XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

15 października 2023
DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

wspomnienie św. Teresy od Jezusa

Dziś przypada kolejny Dzień Papieski pod hasłem „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia” Modlitwą i ofiarami do puszek możemy wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania św. Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy. Dziękujemy za obecność stypendystów.

Bóg zapłać za dzisiejszą składkę z racji III niedzieli miesiąca, na Mszy o godz. 12.00 modlitwa za rodziny z błogosławieństwem relikwiami św. Zelii i Ludwika.

W modlitwie pamiętajmy o naszej Ojczyźnie i wypełnijmy swój obowiązek idąc do głosowania.

W poniedziałek przypada 45-rocznica wybór kard. Karola Wojtyłę na Papieża (16.10.1978r.).

W czwartek 19 października przypada rocznica śmierci bestialsko zamordowanego bł. księdza Jerzego Popiełuszki w tym dniu przypada Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych.

Zapraszamy na wspólne nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30.

Trwają zapisy kandydatów na ministrantów. Więcej informacji u ks. Damiana.

W sobotę Akcja Katolicka organizuje wyjazd modlitewny do MB Szkaplerznej w Czernej. Więcej szczegółów w zakrystii.

Za tydzień będziemy gościć w naszym kościele wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu” z Krakowa. Wolontariusze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszy św. będzie możliwość nabycia pamiątek przywiezionych z krajów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na budowę studni w afrykańskiej Angolii, Ghanie i Namibii. Więcej o tym projekcie można przeczytać na stronie wolontariatu.

Możemy już składać na wypominki tzw. roczne, które odczytujemy przez cały rok w niedzielę przed wyznaczoną Mszą św. i ofiarujemy za nich Eucharystię w II piątki miesiąca oraz na wypominki jednorazowe za których się modlimy na cmentarzu oraz na różańcu do 8 listopada o 17.30.

W tym tygodniu patronuje nam:

• Poniedziałek – św. Jadwiga Śląska żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.
  • Wtorek – św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii; w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć.
  • Środa – św. Łukasz Ewangelista, autor jednej z czterech Ewangelii i Dziejów Apostolskich; według tradycji był lekarzem i malarzem. Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia
  • Piątek – św. Jan Kanty prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia. Dzień odpustu w parafii na oś. Widok.

Życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy