Title Image

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

22 października 2023
Uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, głównego patrona województwa małopolskiego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Gościmy w naszym kościele wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu” z Krakowa. Dziękujemy im za świadectwo i zaangażowanie w dzieło misyjne. Po Mszy św. będzie możliwość nabycia pamiątek przywiezionych z krajów misyjnych oraz złożenia ofiary.

 

Zapraszamy do modlitwy różańcowej codziennie o godz. 17.30.

 

W środę Msza św. z  Nowenną do MBNP o godz. 18.00.

 

W ostatnim tygodniu miesiąca pamiętamy o wstawiennictwie naszych patronów w czwartek: św. Teresy, św. Rafała i bł. Bronisławy w piątek św. Faustyny a w sobotę na poranną Mszę zapraszamy tych, którzy noszą Szkaplerz Karmelitański.  

 

Papież Franciszek zachęcił do podjęcia modlitwy, postu i pokuty w intencji pokoju w dniu 27 października tj. piątek.

 

W sobotę w liturgii czcimy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza, którzy należeli do ścisłego grona uczniów Pana Jezusa; tradycja Kościoła przekazała nam, że obaj dotarli do Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską za wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.  

 

Pamiętajmy o modlitwie za naszych bliskich zmarłych. Możemy składać na wypominki, tzw. roczne, które odczytujemy przez cały rok w niedzielę przed wyznaczoną Mszą św. i ofiarujemy za nich Eucharystię w II piątki miesiąca oraz na wypominki jednorazowe za których się modlimy na cmentarzu oraz na różańcu do 8 listopada o 17.30.

 

Stypendyści z Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dziękują za nasz dar złożony w ubiegłą niedzielę w wysokości 4.558 zł.

 

Trwają jeszcze zapisy chłopców na ministrantów. Więcej informacji u ks. Damiana.

 

Diakonia Misyjna Ruchu Światło-Życie zaprasza naszą parafię do włączenia sie w projekt „Adopcja na odległość” oraz do zbiórki przyborów szkolnych na rzecz dzieci i studentów z Kenii. Szczegóły w gazetce Magnificat.

 

Po zaciągnięciu opinii parafian pragniemy poinformować, że  Msza św. o godz. 12.00 w Uroczystość Wszystkich Świętych, będzie odprawiona na cmentarzu a nie w kościele. W związku z tym nie będzie Mszy o godz. 14.00.

 

 

 

 

Wszystkim życzymy opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 

 

 

 

 

 

 

Gazetka MAGNIFICAT

< Powrót

 

 

172