Title Image

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

29 października 2023
TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

W kościołach, których data konsekracji nie jest znana, ostatnia niedziela października, obchodzona jest jako rocznica poświęcenia kościoła. Konsekracja naszego kościoła parafialnego miała miejsce 17 czerwca 2001 roku.  

 

We wtorek  ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.

 

W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek mszy niedzielny z jednym wyjątkiem – Msza św. o godz. 12.00 będzie odprawiona na cmentarzu a nie w kościele. Po mszy procesja  z wypominkami.

 

W czwartek w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tak zwany Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.  Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez papieża.
W tych dniach (od 1 do 8.11) zapraszamy na różaniec z wypominkami o godz. 17.30.

 

W I czwartek miesiąca całodzienna Adoracja Najśw. Sakramentu. O godz. 17.30 różaniec szczególnie będzie ofiarowany za zmarłych kapłanów, misjonarzy i zakonników.

 

W tym tygodniu przypada I piątek z Mszą św. wynagradzająca za grzechy NSPJ o godz. 18.00.

 

W I piątek i sobotę odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30

 

Okazja do spowiedzi w tygodniu pół godziny przed Mszą św. dodatkowo w I czwartek i piątek od godz. 17.00.

 

W I sobotę wspomnienie św. Karola Boromeusza, na porannej Mszy św. modlić się będziemy
o dar potomstwa, szczęśliwe rozwiązanie, odpowiedzialne ojcostwo i dzieło duchowej adopcji
a wieczorną Mszą św. rozpoczniemy modlitwę wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP 

 

Dziękujemy mieszkańcom ul. Dolińskiego za złożoną ofiarę na sprzątanie kościoła.

 

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej a po wieczornej Mszy Uwielbienie Jezusa i kolejne spotkaniem edukacyjno-warsztatowe w temacie Pierwszej Pomoc Emocjonalnej.

 

Salezjański Wolontariat Misyjny serdecznie dziękuje za przyjęcie wolontariuszy oraz umożliwienie przeprowadzenia animacji misyjnej w naszej parafii. Ofiara przekazana na cel zbiórki: 3.859 zł. Dochód ze sklepiku misyjnego: 3.671 zł. Bóg zapłać.

 

Młodzież oazowa zaprasza dziś, po Mszy św. do kawiarenki parafialnej na ciastko i kawę 🙂

 

Błogosławionego tygodnia

 

 

 

 

Gazetka MAGNIFICAT

< Powrót

 

 

172