Title Image

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

5 listopada 2023
TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy o godz. 9.00 zmianka różańcowa a po wieczornej Mszy św. Uwielbienie Jezusa i kolejne spotkaniem edukacyjno-warsztatowe w temacie Pierwszej Pomoc Emocjonalnej.

 

Przypominam, że do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu. Do środy o godz. 17.30 modlimy się na różańcu i wypominamy naszych bliskich zmarłych.

 

W środę o godz.18.00 Msza św. z Nowenną do MBNP.

 

W czwartek Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

 

W II piątek miesiąca na Mszy o godz. 18.00 modlić się będziemy za duszami, których wypominamy w naszym kościele. W tym dniu w liturgii wspominamy św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

 

W sobotę, 11 listopada, w liturgiczne wspomnienie św. Marcina, przypada nasze Narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. W naszej parafii tego dnia Msze św. o godz. 7.00, 9.00 w intencji Ojczyzny i 18.00.

 

Przyszłą niedzielę, będziemy przeżywali jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

 

Zostały wykonane prace pielęgnacyjne zieleni w naszym parku. Częściowo również została odnowiona elewacja kościoła. Jak Bóg pozwoli to na wiosnę dokończymy rozpoczęte prace. Dziękujemy panom Sebastianowi i Robertowi Skwira z kolegami za wypożyczenie i obsługę rusztowania.

 

Za tydzień, w niedzielę odbędzie się spotkanie klas VIII, które przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godzinie 18.00, a następnie będzie część formacyjna.

 

 

 

Niech MB Nieustającej Pomocy chroni nas i nasze rodziny. Błogosławionego tygodnia

 

 

 

Gazetka MAGNIFICAT

< Powrót

 

 

174