Title Image

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

12 listopada 2023
TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Św. Jozafata, biskupa i męczennika

 

W drugą niedzielę listopada, Kościół obchodzi Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku będzie on przeżywany pod hasłem „To jest nasz dom” i poświęcony będzie chrześcijanom na Bliskim Wschodzie

 

Dziś odbędzie się spotkanie klas VIII, które przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godzinie 18.00, a następnie będzie część formacyjna.

 

W poniedziałek, po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.30: spotkanie kandydatów na ministranta.

 

We wtorek, po Mszy wieczornej wspólny różaniec i zebranie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, natomiast w środę o godz. 18.00 Msza z Nowenną do MBNP.

 

16 dnia miesiąca (czwartek) pamiętajmy o wstawiennictwie św. Jana Pawła II

 

Listopad tradycyjnie przypomina nam o modlitewnej pamięci o zmarłych. Stosunek do zmarłych jest wyrazem naszej duchowej kultury. Chrześcijańska wiara nakazuje nam coś więcej niż dbałość o rodzinne groby czy bezimienne mogiły. Wierzymy, że zmarli sami pomóc sobie już nie mogą. Pamiętajmy o nich nie tylko w listopadzie. Polecając ich Bożemu miłosierdziu, miejmy na uwadze, że kiedyś sami będziemy w podobnej potrzebie.

 

W przyszłą niedzielę z racji III niedzieli miesiąca składka inwestycyjna a na Mszy o godz. 12.00 modlitwa za małżeństwa i rodziny z błogosławieństwem relikwiami św. Zelii i Ludwika oraz św. Teresy.

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • Poniedziałek, 13 listopada – św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze.
  • Piątek, 17 listopada – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, a najpierw żona Ludwika IV, landgrafa Turyngii, która po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki Świętego Franciszka.
  • Sobota, 18 listopada – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.

 

 

 

 

 

Niech Matka Boża Nieustającej Pomocy wyprasza nam potrzebne łaski.

 

 

 

 

Gazetka MAGNIFICAT

< Powrót

 

 

175