Title Image

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

19 listopada 2023
TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dzisiejsza niedziela w Kościele obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Niech znakiem naszej solidarności będzie wsparcie finansowe złożone do puszek przed kościołem.

 

Z racji trzeciej niedzieli miesiąca dziękujemy za składkę inwestycyjną. Na Mszy o 12.00 będzie modlitwa za małżeństwa i rodziny z błogosławieństwem relikwiami św. Zelii, Ludwika i św. Teresy.

 

W poniedziałek św. Rafała Kalinowskiego (1835-1907) sybiraka, karmelitę i kapłana,  który miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem. W naszym kościele (przy chrzcielnicy) mamy relikwie św. Rafała.

 

We wtorek wspomnienie Ofiarowanie NMP. Po wieczornej Mszy wspólny różaniec.

 

Spotkanie kandydatów na ministranta we wtorek o godz. 19.00.

 

W środę przypada wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, muzyków, organistów, kościelnych zespołów wokalno-muzycznych. Przez jej wstawiennictwo polecamy Bogu wszystkich zaangażowanych i troszczących się o muzykę kościelną w naszej parafii, a są to między innymi:  Panowie Organiści: Andrzej Waśko i Piotr Wyżga, schola „Zwiastowanie”, dziecięca schola „Jutrzenka” z Państwem Joanną i Karolem Kotulami oraz Panie: Beata Paśko i Halina Dudek. Wszystkim życzymy opieki MBNP i św. Cecylii w dalszej posłudze.

 

W piątek świętych męczenników wietnamskich Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy. W ostatni piątek miesiąca pamiętajmy o wstawiennictwie św. Faustyny a w ostatnią sobotę na poranną Mszę św. zapraszamy Rodzinę Szkaplerza Karmelitańskiego.

 

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatnia niedziela przed kolejnym Adwentem.

 

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zwraca się do wiernych z prośbą o udział w Adwentowym Darze Serca dla podopiecznych Sióstr Albertynek z ulicy Woronicza. Prosimy o ofiarowanie  (nowych) koców, śpiworów, plecaków. Dary prosimy składać przed ołtarzem Pana Jezusa Miłosiernego od przyszłej niedzieli do 3 grudnia.

 

Akcja Katolicka wraz ze Szkołą Podstawową nr 138 zaprasza dzieci z rodzinami do udziału w IX Dzielnicowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Wykonane szopki przynosimy do 10.12. do kościoła. Regulamin i więcej szczegółów znajdziemy na stronie internetowej i plakatach.

 

Regulamin IX Dzielnicowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych

 

Słowa podziękowań za pomoc w grabieniu i pakowaniu liści w parku kościelnych kierujemy do następujących osób: Piotr Małyjurek z kolegą Maciejem Jóźwik i dziećmi Anią, Łucją i Szymonem; Krzysztof Paśko z kolegą Krzysztofem Konke; Zofia Kraj, Andrzej Tkaczyk, Anna Personne, Monika Lissowska, Stanisław Suder, Jan i Danuta Szczepanik oraz młodzież oazowa: Antoni i Jan Prącik, Paweł i Jakub Wójtowicz, Teresa Kozak, Justyna Głowacka, Natalia Kofin, Robert Sikora i Michał Salomon.

 

Młodzież oazowa zaprasza dzisiaj po Mszy Świętej na kawę i ciastko do kawiarenki. Celem kawiarenki jest budowanie relacji w naszej parafialnej wspólnocie. Zachęćmy zatem „sąsiada z kościelnej ławki”, aby skorzystać z tej okazji i po prostu porozmawiać przy kawie lub herbacie.

 

 

 

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

 

 

 

 

 

Gazetka MAGNIFICAT

< Powrót

 

 

177