Title Image

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

26 listopada 2023
JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatnia niedziela roku kościelnego. Po Mszy św. nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i odnowienie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

 

Dzisiejsza uroczystość jest również świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Przypomnijmy, że Akcja Katolicka jest publicznym stowarzyszeniem wiernych, a jej zasadniczym celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Składamy podziękowania za nasz Parafialny Oddział AK i życzymy wielu łask i błogosławieństwa Bożego.

 

We wtorek po Mszy św. wieczornej wspólny różaniec a o godz. 19.00 spotkanie kandydatów na ministranta.

 

W środę Msza św. z Nowenną do MBNP a po nowennie spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

 

W czwartek w liturgii przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Z okazji imienin Panu Andrzejowi – naszemu organiście składamy życzenia opieki MBNP i św. Patrona. 

 

W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia podczas Mszy św. o godz. 18.00

 

Okazja do spowiedzi św. w tygodniu przed Mszą św. i dodatkowo w I piątek od godz. 17.00.

 

W I sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 modlitwy w intencji małżeństw o dar potomstwa, dla matek o szczęśliwe rozwiązanie i odpowiedzialne ojcostwo oraz za dzieło duchowej adopcji a o godz. 18.00 Mszą św. rozpoczniemy nabożeństwo fatimskie, wynagradzające za grzechy Niepokalanemu Sercu NMP, połączone z medytacją, częścią różańca i adoracją Najświętszego Sakramentu.

 

Do chorych kapłani udadzą się w piątek i w sobotę od godz. 8.30.

 

Bóg zapłać za wrażliwość serca okazaną w ubiegłą niedzielę w ramach 7. Światowego Dnia Ubogich, wolontariusze na ten cel zebrali 1660 zł.

 

Akcja Katolicka zachęca nas do  udział w Adwentowym Darze Serca dla podopiecznych Sióstr Albertynek. Prosimy o dar (nowych) koców, śpiworów i plecaków. Dary składamy przed ołtarzem Miłosiernego Jezusa do przyszłej niedzieli.

 

Akcja Katolicka wraz ze Szkołą Podstawową nr 138 zaprasza dzieci z rodzinami do udziału w IX Dzielnicowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Wykonane szopki przynosimy do 10.12. do kościoła. Regulamin i więcej szczegółów znajdziemy na stronie internetowej i plakatach.

 

Regulamin IX Dzielnicowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych

 

Od przyszłej niedzieli, która rozpocznie Okres Adwentu będą dostępne świece w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za świece minimum 10 złotych.


Również od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane ołatki. Ofiary, które zostaną złożone za opłatki zostaną  przekazane zakrystiance i organiście jako dodatkowe wynagrodzenie za służbę w naszej parafii. Bóg zapłać.

 

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów.

 

 

 

 

Gazetka MAGNIFICAT

< Powrót

 

 

177