Title Image

I NIEDZIELA ADWENTU

3 grudnia 2023
I NIEDZIELA ADWENTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu, który jest początkiem nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego. Upłynie on pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.

 

Po Mszy św. o godz. 9.00 zapraszamy na zmiankę różańcową oraz możliwość skorzystania z biblioteki. Natomiast po Mszy o godz. 18.00 odbędzie się Uwielbienie Jezusa i spotkanie Pierwszej Pomocy Emocjonalnej dla dorosłych w grocie św. Michała Archanioła. Specjalnym gościem będzie dr Leszek Woszczek, prorektor Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego APEIRON w Krakowie. Spotkanie odwołane z powodu choroby. Przepraszamy.

 

Zapraszamy na Msze św. z Maryją w Adwencie, czyli roraty, które odbywać się będą od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w soboty o godz. 8.00. (nie ma Mszy św. o 7.00). Dla dzieci przygotowaliśmy plansze i obrazki, a w soboty dodatkowo słodki poczęstunek. Prosimy o przychodzenie na roraty z lampionami.

 

Warto w tym czasie odpowiednio przystroić nasze domy i mieszkanie w adwentowy wieniec z czterema świecami, powrócić do wspólnej, rodzinnej modlitwy oraz skorzystać z sakramentu pojednania. Okazja do spowiedzi każdego dnia przed Mszą św.

 

We wtorek po różańcu spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, a o godz. 19.00 spotkanie formacyjne dla kandydatów, ministrantów i lektorów. 

 

W tym tygodniu I czwartek z całodzienną adoracją i modlitwą różańcową za kapłanów o godz. 17.30.

 

W piątek, 8 grudnia, będziemy świętować Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 (dodatkowo) oraz godz. 18.00, na którą zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami. Podczas Mszy zostaną poświęcone medaliki.  W tym dniu zachęcamy do odprawienia w kościele lub w domu „Godziny Łaski” od 12.00 do 13.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje post. Jest to również II piątek miesiąca z modlitwą za dusze czyśćcowe.

 

Akcja Katolicka, pod chórem rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za świece wynosi minimum 10 złotych.

 

Bóg zapłać za składane ofiary za opłatki wigilijne, które są znakiem naszej dodatkowej życzliwości względem pani zakrystianki i pana organisty za ich posługę w naszym kościele.

 

Trwa Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. Prace dostarczamy do przyszłej niedzieli, do kościoła. 

 

Akcja Katolicka dziękuje za złożone dary dla podopiecznych Sióstr Albertynek.

 

Polecamy nowy, bogato ilustrowany magazyn popularnonaukowy „Historia Kościoła” w cenie 12 zł.

 

Za tydzień będziemy obchodzili Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiarę na ten cel można złożyć do skarbonki, która znajduje się na kolumnie pod chórem (wychodząc lewą stroną).

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • W poniedziałek – św. Barbara, dziewica i męczennica, która patronuje górnikom i osobom ciężko pracującym.
  • W środę – św. Mikołaj, biskup Miry, znany z wielkiej hojności i szczodrobliwości.
  • W czwartek – św. Ambroży, biskup Mediolanu i doktor Kościoła, kaznodzieja i autor wielu hymnów liturgicznych; pszczelarze upatrują w nim swojego wielkiego orędownika.

 

Wszystkim życzymy błogosławionego i zdrowego tygodnia

 

Miejski Komisarz Wyborczy informuje, że w niedzielę 10 grudnia 2023 r. odbędą się Wybory do Rad Dzielnic Miasta Krakowa. Lokale wyborcze otwarte będą od godz. 7. 00-21.00.

 

 

 

 

Gazetka MAGNIFICAT

< Powrót

 

 

179