Title Image

II NIEDZIELA ADWENTU

10 grudnia 2023
II NIEDZIELA ADWENTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie św. Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. Jest to wezwanie do ciągłej pracy nad sobą i do nawrócenia. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Można wesprzeć to dzieło, składając ofiary do skarbonki umieszczonej na kolumnie pod chórem.

 

Włączmy się w adwentową akcję CARITASU kupując świece „Wigilijnego Dzieło Pomocy Dzieciom”. Po chórem możemy również nabyć pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Bóg zapłać za składane ofiary.

 

Przypominamy o Roratach, od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 a w sobotę o godz. 8.00.

 

Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi świętej. Codziennie kapłan posługuje w konfesjonale przed Mszą św. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Adwentu.

 

Dziś mija termin składania prac w ramach IX Dzielnicowego Konkurs Szopek Bożenarodzeniowych. Od wtorku (12.12) do soboty (do godz.21.00) istnieje możliwość głosowania na nagrodę publiczności przez Internet na parafialnym Facebooku.

 

W poniedziałek na Roratach zostanie przekazane przez harcerzy dla naszej parafii światło betlejemskie.

 

16 dnia miesiąca pamiętamy o wstawiennictwie świętego św. Jana Pawła II. 

 

Bóg zapłać za złożoną ofiarę na choinki i sprzątanie kościoła mieszkańcom: ul. Dolińskiego, Na Nowinach i Długoszowskiego

 

W środę przypada kolejna  rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błog. i pokój dla naszej ojczyzny.

 

Za tydzień na Mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie figurek Dzieciątka Jezus oraz wręczenie nagród w Konkursie Szopek a na Mszy św. o godz. 12.00 modlić się będziemy za rodziny przez wstawiennictwo św. Zelii i Ludwika. Z racji III niedzieli składka inwestycyjna na ogrzewanie kościoła.

 

Chór „Schola Cantorum Mydlnicensis” zaprasza Panie i Panów (niezależnie od wieku) do wspólnego śpiewania. Nie jest wymagana znajomość nut. Prosimy o przyjście na próbę w środę 13 grudnia o godz. 19.30 do Szkoły Podstawowej nr 138 lub o zgłoszenie się do zakrystii.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • W środę, 13 grudnia – św. Łucja, dziewica i męczennica z czasów najkrwawszych prześladowań za panowania cesarza Dioklecjana, przyzywana jest przy chorobach oczu.
  • W czwartek, 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, wielki hiszpański mistyk, reformator zakonu karmelitańskiego i autor wielu dzieł z duchowości.

 

 

Jubilatom i solenizantom życzymy życzliwości i opieki Matki Bożej

 

 

 

Gazetka MAGNIFICAT

< Powrót

 

 

180