III NIEDZIELA ADWENTU

17 grudnia 2023
III NIEDZIELA ADWENTU

„Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan już jest blisko, że już przychodzi, by nam udzielić swoich darów.

Dziś na Mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie figurek Dzieciątka Jezus oraz wręczenie nagród w Konkursie Szopek a na Mszy św. o godz. 12.00 modlić się będziemy za małżeństwa i rodziny przez wstawiennictwo św. Zelii i Ludwika. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną na ogrzewanie kościoła.

W trzecim tygodniu adwentowego czuwania i oczekiwania jesteśmy wszyscy zaproszeni do szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Wszystkich, którzy chcą włączyć w to błaganie, zapraszamy w tygodniu na Roraty, które celebrujemy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 a w sobotę o godz. 8.00.

Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy serca wrażliwe i otwarte.

Spowiedź do soboty pół godziny przed Mszą św. poranną a popołudniu od godz. 17.00 do 18.00.

Świece Caritas i opłatki na stół wigilijny są dostępne pod chórem a w tygodniu w zakrystii.

Odwiedziny chorych przed świętami będą w sobotę (23.12) od godz. 9.00. Prosimy zgłosić chorych.

Bóg zapłać za złożoną ofiarę na choinki i sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Kurozwęckiego (I i II rej.), rej. Podkamycze, ul. Brzezińskiego, rej. Zakliki oraz dwom paniom z ul. Wierzyńskiego.

Dzisiaj młodzież Oazowa rozprowadza przed naszym kościołem piękne ozdoby świąteczne. To doskonała okazja, aby wzbogacić swoje domy w ten świąteczny czas i jednocześnie wesprzeć naszą młodzież. Dochód  przeznaczony będzie na wyjazd, który odbędzie się podczas ferii zimowych.

Dziękujemy pewnemu małżeństwu za ufundowanie różowego ornatu z dodatkową stułą kapłańską.

W przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 w tym dniu wypada wigilia Bożego Narodzenia. Zacznijmy wieczerzę wigilijną wspólną modlitwą, wzajemnym pojednaniem, przełamaniem się opłatkiem i złożeniem serdecznych życzeń. A po niej przyjdźmy na Pasterkę na godz. 24.00.

Po świętach Bożego Narodzenia (środa 27.12) kapłani wyruszą z tradycyjną kolędą do naszych domów i mieszkań. Będzie to dobra okazja do spotkania, wspólnej modlitwy i przyjęcia Bożego błogosławieństwa. Bieżący plan kolędy został zamieszczony w gazetce a na stronie internetowej naszej parafii znajdziemy cały plan.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia

Plan kolędy 27.12 – 30.12.2023

27 grudnia Środa

Godz. 9:00 – ul. Brzezińskiego od numerów parzystych powrót lewą stroną (ks. Proboszcz)