IV NIEDZIELA ADWENTU

24 grudnia 2023
IV NIEDZIELA ADWENTU

W tym roku czwarta niedziela Adwentu łączy się z Wigilią Bożego Narodzenia. Nie ma dziś Mszy św. o godz. 18.00.

Wieczorem zasiądziemy do wigilijnego stołu zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, śpiew kolęd.

Zapraszamy na Pasterkę o godz. 24.00. Składka z Pasterki na Fundusz Obrony Życia SOS.

Jutro uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego, podobnie w drugi dzień świąt, w święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Dzień odpustu w parafii św. Szczepana – suma o godz. 11.00

W środę św. Jana Apostoła i Ewangelisty, na Mszach pobłogosławimy wino.

W czwartek – w święto Świętych Młodzianków Męczenników na Mszę wieczorną zapraszamy rodziców z małymi dziećmi, którym udzielimy błogosławieństwa.

Możemy jeszcze nabyć świece Caritasu i poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz sianko przygotowane przez młodzież oazową.

Bóg zapłać za złożoną ofiarę na choinki i sprzątanie kościoła mieszkańcom: II rej. ul. Balickiej, ul. Godlewskiego i Balickiej, ul. Hemara, rej. Cmentarza.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie szopki i całej dekoracji świątecznej.

Dziękujemy pewnemu małżeństwu za ufundowanie krzyża, który umieszczony jest nad tabernakulum.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali święto Świętej Rodziny, a jednocześnie ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 17.30.

Polecamy świąteczne wydanie tygodnika „Niedziela” z kalendarzem w cenie 12 złotych oraz „Gościa Niedzielnego” z audiobookiem w cenie 15 złotych.

Od środy, w naszej parafii rozpoczniemy kolędę. Odwiedziny duszpasterskie to dobra okazja do spotkania, rozmowy i modlitwy. Plan kolędy na ten tydzień został zamieszczony w gazetce a na stronie internetowej oraz w gablotce znajdziemy całość kolędy. Plan kolędy na bieżący tydzień …

Wszystkim uczestnikom liturgii życzymy otwartości
na przychodzącego Pana Jezusa i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Plan kolędy 27.12 – 30.12.2023

27 grudnia Środa

Godz. 9:00 – ul. Brzezińskiego od numerów parzystych powrót lewą stroną (ks. Proboszcz)
Godz. 9:00 – Szczyglice ul. Krakowska (nr 2,4 i 6) Balice: ul. Podkamycze i Pięciu Stawów Rząska, ul. Balicka i ul. Topolowa nr 47 i 49 (ks. Damian)