Title Image

6 NIEDZIELA ZWYKŁA

11 lutego 2024
SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dzisiaj we wspomnienie MB z Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu po hasłem „Trzeźwość polską racją stanu”

 

W ramach 40-godzinnego nabożeństwa, które trwa w naszym kościele przez trzy dni poprzedzające Wielki Post po Mszy św. o godz. 12.00 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i do godz. 18.00 będzie czas na osobistą modlitwę. Adoracja w poniedziałek i we wtorek od porannej do wieczornej Mszy św. Wspólny różaniec o godz. 9.00, 12.00, 15.00 i 17.30. Adoracja będzie przy ołtarzu Miłosierdzia. 

 

W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem na znak pokuty naszych głów popiołem odprawimy o godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 20.00.

 

W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są  wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

14 lutego patronują nam św. Cyryl i Metody, Apostołowie Słowian oraz  św. Walenty, patron zakochanych.

 

Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tak zwany „czas zakazany”, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, wesel i dyskotek.

 

W najbliższy piątek rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej, na które serdecznie zapraszamy. Dzieci zapraszamy na godz. 16.30, a młodzież i dorosłych na godz. 17.15 lub 19.00.  Natomiast od przyszłej niedzieli o godz. 17.00 będziemy śpiewać Gorzkie Żale i słuchać nauk pasyjnych. W piątek po Popielcu odbywa się też specjalna modlitwa w intencji zranionych i wykorzystanych.

 

Za tydzień III niedzieli miesiąca ze składką inwestycyjną a na Mszy św. o godz. 12.00 modlitwa w intencji rodzin z indywidualnym błogosławieństwem.

 

Młodzież Oazowa dziękuje wszystkim za włączenie się w akcję „Pączek dla Afryki” Udało się zebrać blisko trzy tysiące złotych. Jeśli ktoś jeszcze chciałby wesprzeć tę akcję zapraszamy na stronę fundacji www.paczek.kapucyni.pl  

 

 

 

 

Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości.

Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.

 

 

 

 

Gazetka MAGNIFICAT

< Powrót

 

 

192