Title Image

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17 marca 2024
PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny, co ukaże nam liturgia najbliższych dni, a ponadto podtrzymywany w naszej ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznych rekolekcji wielkopostnych.

 

Dziś na Mszy św. o godz. 10.30 przyjęcie nowych ministrantów a o godz. 12.00 modlitwa za rodziny i małżeństwa z błogosławieństwem relikwiami św. Zelii, Ludwika i Teresy.

 

Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 16.30, 17.15 i 19.00 jest nabożeństwo Drogi krzyżowej, a w niedziele o godz. 17.00 Gorzkie żale.

 

Od 16 marca trwa nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, zanoszona za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

 

Dziękujemy mężczyznom, którzy zaangażowali się w prowadzenie Nowenny przed uroczystością św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła powszechnego, którą będziemy przeżywali we wtorek na Mszach św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

 

19 marca o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. z obrzędem poświecenia książeczek do pierwszej Komunii świętej klasy III Szkoły Podstawowe oraz rodziców. 

 

W środę jutrznia o godz. 6.30 a o godz. 19.00 kolejne spotkanie zespołu charytatywnego oraz spotkanie mężczyzn w salce za chórem o godz. 20.30 Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 

Do piątku prosimy zgłosić chorych z naszej parafii, których odwiedzą kapłani z posługą sakramentalną w sobotę (23.03) od godz. 8.30. W sobotę o godz. 19.00 katecheza chrzcielna.

 

Ekstremalne Drogi Krzyżowe z Mydlnik do Czernej oraz z Mydlnik do Kalwarii Zebrzydowskiej rozpoczną się w najbliższy piątek o godz. 21.00 Mszą św. w naszym kościele.

 

Storna EDK –  trasy z Mydlnik

Profil na FB MYDLNIKI.EDK

 

Za tydzień Niedziela Palmowa, która rozpocznie Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy św. Uroczyste poświęcenie palm przy bramie przed Mszą św. o godz. 10.30 i procesja do kościoła z udziałem dzieci. Po Mszy św. ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w XVIII Parafialnym Konkursie na najwyższą  Palmę Wielkanocną w Dzielnicy VI. Zgłaszanie palm do konkursu od godz. 9.45 na parkingu przed bramą wjazdową. Palmy biorące udział w konkursie powinny być wykonane z zastosowaniem materiałów i tworzyw naturalnych oraz tradycyjnych form zdobniczych.  Wysokość palmy będzie  mierzona od miejsca rozpoczęcia zdobień.

 

Dziękujemy za dzisiejszą składkę inwestycyjną z racji III niedzieli miesiąca.

 

Dziękujemy za ofiarę złożoną na kwiaty do Grobu Pańskiego mieszkańcom ul. Brzezińskiego, rej. Cmentarza i ul. Kurozwęckiego

 

Szkoła Podstawowa nr 138 zaprasza  na kiermasz wielkanocny, który odbędzie się 21 marca od godz. 17.00. Więcej informacji na plakatach i stronie internetowe

 

 

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia

 

 

 

 

 

Gazetka MAGNIFICAT

< Powrót

 

 

200