Title Image

NIEDZIELA PALMOWA

24 marca 2024
NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo palm. Uroczyste poświęcenie palm z procesją nastąpi przy bramie przed Mszą św. o godz. 10.30. Po Mszy św. ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w XVIII Parafialnym Konkursie na najwyższą  Palmę Wielkanocną. Dziś o 17.00 nabożeństwo Gorzkich żali

 

W tym roku uroczystość Zwiastowania Pańskiego została przeniesiona na poniedziałek 8 kwietnia

 

Zbliżają się najważniejsze dni w całym roku liturgicznym – Święte Triduum Paschalne oraz święta Zmartwychwstania Pańskiego. Okazja do spowiedzi świętej do Wielkiej Środy rano pół godziny przed Mszą św. a popołudniu od 17.00 do 18.00. Mężczyźni św. Józefa zapraszają w środę na jutrznię o 6.30.

 

W Wielki Czwartek uroczyste rozpoczęcie Kongresu Eucharystycznego Mszą Krzyżma w Sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego, godz. 10.00

 

Święte Triduum Paschalne rozpocznie się w Wielki Czwartek wieczorem o godz. 18.00 Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej. Będziemy dziękowali za sakrament Eucharystii i kapłaństwa. Po skończonej liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Ciemnicy. Adoracja do godz. 22.00. Adorację wznowimy w Wielki Piątek poranną modlitwą Kościoła – jutrznią o godz. 8.00.

 

W Wielki Piątek na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Początek wielkopiątkowej liturgii o godz. 18.00. Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego, gdzie adoracja trwać będzie do godz. 24.00 Wcześniej bo o godz. 15.00 Droga krzyżowa i początek Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego. O godz. 23.00 Gorzkie żale. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Adorację wznowimy w Wielką Sobotę poranną modlitwą Kościoła – jutrznią o godz. 8.00.

 

Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny, odbędzie się przed kościołem, (od strony plebani) od godz. 9.00, co godzinę do 14.00. Tradycyjnie zachowujemy w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

Uroczystości Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19.00 od poświęcenia ognia i zapalenia świecy paschalnej przed kościołem. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne (przynieśmy świece). Liturgię Paschalną zakończymy uroczystą procesją rezurekcyjną, prosimy o jej przygotowanie.

 

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego.

 

Nieszpory kończące obchód Triduum Paschalnego zostaną odprawione w niedzielę o godz. 17.30

 

Dziękujemy za ofiarę złożoną na kwiaty do Grobu Pańskiego mieszkańcom ul. Hemara. Dziękujemy również  pewnemu małżeństwu za dofinansowanie balasko-klęczników umieszczonych w kościele.

 

Bóg zapłać za wszelkie dobro, które płynie od parafian i gości, za troskę o kościół za każdy przejaw życzliwości. Niech Matka Boża Nieustającej Pomocy i św. Józef wpraszają potrzebne Wam łaski.
Życzymy Błogosławionego i pełnego pokoju Wielkiego Tygodnia w zdrowiu na duszy i ciele.

 

 

 

 

 

Gazetka MAGNIFICAT

< Powrót

 

 

201