Title Image

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

7 kwietnia 2024
DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 

Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia”.

 

Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.

 

Na zakończenie Mszy św. uklękniemy przed Najświętszym Sakramentem i wspólnie odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

 

Po Mszy o godz. 9.00 zmianka różańcowa, możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej a po wieczornej Mszy uwielbienie Jezusa.

 

Z racji przeżywanych w ostatnim czasie wielkich dni Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas porannej i wieczornej Eucharystii będzie można zaangażować się w Dzieło Adopcji przez zobowiązanie, że podejmie się modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców.

 

We wtorek po Mszy wieczornej wspólny różaniec. W środę zapraszam na Mszę św. z Nowennę do MBNP o godz. 18.00.

 

Mężczyźni Św. Józefa zapraszają w środę na jutrznie o godz. 6.30 oraz na spotkanie do salki za chórem o godz. 20.30

 

Za tydzień kolejna Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To szczególne zaproszenie do poznawania i rozważania słowa Bożego zapisanego na kartach Pisma Świętego.

 

Kurs Pierwszej Pomocy Emocjonalnej, odbędzie się w przyszłą niedzielę, 14 kwietnia o godz. 19.15 w grocie św. Michała Archanioła.

 

Przy kościele prowadzone są prace malarskie prosimy o ostrożność.

 

Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim Parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, pragniemy przekazać słowa życzliwości, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach.

 

 

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ ALLELUJA!

PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ ALLELUJA!

 

 

 

 

Gazetka MAGNIFICAT

< Powrót

 

 

202