Title Image

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

14 kwietnia 2024
TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dziś w trzecią niedzielę Wielkanocy w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Zachęcamy wszystkich do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu. Zachęcamy również do wylosowania karteczki, przy wyjściu z kościoła z syglami z Dziejów Apostolskich by wspólnie w rodzinie pochylić się na jego treścią.

 

Dzisiaj przeżywamy też ustanowione przez Sejm RP na pamiątkę rocznicy przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I święto Chrztu Polski.

 

Kurs Pierwszej Pomocy Emocjonalnej dziś o godz. 19.15 w grocie św. Michała Archanioła.

 

We wtorek, z racji 16 dnia miesiąca pamiętajmy o wstawiennictwie św. Jana Pawła II, po Mszy wieczornej wspólny różaniec i spotkanie Akcji Katolickiej.

 

W środę Msza św. z Nowenną do MBNP o godz. 18.00

 

W środę 17 kwietnia o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie zespołu charytatywnego. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 

Zapraszamy na czwartkowe spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 19.00 w salce za chórem.

 

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać  Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.

 

Za tydzień z racji III niedzieli miesiąca składka inwestycyjna oraz modlitwa za małżeństwa i rodziny na Mszy św. o godz. 12.00 z błogosławieństwem relikwiami świętych małżonków.

 

Zapraszamy w przyszłą niedzielę, uczniów klas VIII, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania na spotkanie formacyjne. Rozpoczynamy od Mszy Świętej o godz. 18.00, później katecheza.

 

Po niedzieli rozpoczniemy dalsze prace malarskie elewacji kościoła od strony wschodniej.

 

 

 

Solenizantów i jubilatów zapewniamy o życzliwości i modlitwie.

Zmarłych Parafian polecamy Bożemu miłosierdziu

 

 

 

Gazetka MAGNIFICAT

< Powrót

 

 

204