Title Image

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

21 kwietnia 2024
CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

W Ewangelii czwartej Niedzieli Wielkanocy słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

 

Na Mszy św. o godz. 12.00 modlitwa za małżeństwa i rodziny z błogosławieństwem relikwiami.

 

Dziś, uczniowie klas VIII, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania mają spotkanie formacyjne. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00, później katecheza.

 

We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Po wieczornej Mszy św. wspólny różaniec.

 

W czwartek przypada święto św. Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje. Chociaż specjalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące przypadają w szóstym tygodniu okresu paschalnego, chciejmy w codziennej, osobistej modlitwie prosić dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby one przyniosły obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba. Jest to również ostatni czwartek miesiąca pamiętamy o wstawiennictwie św. Teresy, św. Rafała i bł. Bronisławy.

 

W ostatni piątek miesiąca modlimy się przez wstawiennictwo św. Faustyny.

 

W piątek po Mszy wieczornej  spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

 

W sobotę mija 10. Rocznica kanonizacji dwóch papieży św. Jana Pawła II oraz św. Jana XXIII. To również ostatnia sobota miesiąca, na Mszę poranną zapraszamy wszystkich noszących Szkaplerz karmelitański.  

 

Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną.

 

Polecamy nowy numer dwumiesięcznika „Historia Kościoła” w nim przeczytamy m.in. Kiedy zaczął się kult maryjny, skąd wzięły się rysy na ikonie jasnogórskiej, tajemnice kaplicy Sykstyńskiej…(12 zł)

 

1000 numer gazetki parafialnej – świadectwo wspólnoty i wiary

 
Wspomnienie powstania tej gazetki to jak wracanie do korzeni, do chwil radosnych zaangażowania i tworzenia. To wracanie do marzenia, aby każdy parafianin, wychodząc z kościoła po Mszy Świętej, miał w ręku specjalną gazetkę. To była gazetka, która nie tylko dostarczała Słowo Boże niedzielne, ale również zasilała umysły informacjami o nadchodzących wydarzeniach parafialnych.
 
Wspólnota parafialna odnajdywała w niej drogowskazy, wskazówki, a także artykuły dedykowane dorosłym, które stawały się formą katechezy dla osób chcących zgłębić swoją wiarę. To było coś więcej niż zwykła gazetka – to źródło inspiracji, modlitwy i wzajemnego wsparcia.
 
Wraz z jubileuszem 1000 numeru, serce każdego parafianina wypełnia wdzięczność za tę inicjatywę, za trudy duszpasterskie i za tkwiącą w niej bezgraniczną miłość i troskę o wspólnotę. Niech kolejne numery gazetki parafialnej będą odzwierciedleniem tej pięknej historii wiary, jedności i wzajemnego szacunku, która trwać będzie przez lata.
 

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci. Modlitwą otaczamy również tych Parafian, którzy odeszli w ostatnim czasie do wieczności, jak i ich rodziny.

 

 

 

 

 

Gazetka MAGNIFICAT

< Powrót

 

 

206