Title Image

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

5 maja 2024
SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Z racji trwającego Kongresu Eucharystycznego, przez dwie kolejne niedziele będzie dłuższa (od godz. 13.00 do 18.00) adoracja Pana Jezusa w naszym kościele. Zapraszamy.

 

Po Mszy św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej. Uwielbienie Jezusa z dzisiejszej niedzieli jest przeniesione na przyszłą niedzielę. 

 

W szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych, które odprawiamy o godz. 17.30. 

 

W poniedziałek wspominamy świętych Apostołów Filipa i Jakub: Filip to ten, który do Jezusa przyprowadził Natanaela (Bartłomieja) i prosił Mistrza, by pokazał mu Ojca. Jakub zwany Młodszym to aktywny uczestnik tak zwanego Soboru Jerozolimskiego i przewodniczący gminy chrześcijańskiej w Jerozolimie, któremu przypisuje się autorstwo jednego z nowotestamentalnych listów.

 

W środę przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patron naszej ojczyzny, który stanął w obronie królewskich poddanych i nie wahał się upomnieć króla Bolesława Śmiałego.

 

W II piątek miesiąca Msza św. o 18.00 ofiarowana jest za dusze wypominane w naszym kościele. 

 

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

Za tydzień Oaza zaprasza do kawiarenki po każdej mszy świętej. Szczególnie po 10:30 zapraszamy młodych duchem i ciałem parafian na warsztaty robienia kwiatów, które poprowadzą oazowicze. 

 

W przyszłą niedzielę, przed kościołem będzie możliwość wparcia materialnego wakacyjnego wyjazdu dla niepełnosprawnych.

 

Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Włoch, która odbędzie się w terminie od 16 do 27 sierpnia. W programie pielgrzymki  przewidziane są wizyty w takich miejscach jak: Wenecja, Rimini, San Marino, Asyż, Rzym, Watykan, Neapol, Pompeje, San Giovanni Rotondo, Lanciano, Loreto oraz Padwa. Chętnych serdecznie zapraszamy do zapisów i uzyskania dodatkowych informacji w zakrystii u ks. Damiana. Liczba miejsc ograniczona. Pielgrzymka do Włoch PROGRAM.

 

 

Składamy najserdeczniejsze życzenia Solenizantom i Jubilatom tygodnia.
Zmarłych Parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

 

 

 

 

Gazetka MAGNIFICAT

< Powrót

 

 

208