Title Image

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

12 maja 2024
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje.

 

W ramach trwającego Kongresu Eucharystycznego zapraszamy na osobistą adorację Jezusa od godz. 13.00 do 18.00 a  po wieczornej Mszy św. na muzyczne uwielbienie Jezusa.

 

Dziś młodzież oazowa zaprasza po Mszy św. do kawiarenki parafialnej a przed kościołem istnieje możliwość wparcia materialnego – wakacyjnego wyjazdu dla niepełnosprawnych.

 

Jutro rozpoczynamy przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywali w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do uczestnictwa w tej specjalnej modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela, którą odprawiać będziemy w podłączeniu ze śpiewem Litanii Loretańskiej o godz. 17.30

 

Jutro przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej.

 

We wtorek wspominamy św. Macieja, który został dołączony do grona Dwunastu Apostołów. Po wieczornej Mszy św. różaniec. W środę wspomnienie bł. Zofii Czeskiej, zakonnicy.

 

W czwartek wspominamy św. Andrzeja Bobolę, jezuitę, patrona naszej ojczyzny, którego życie jaśniało blaskiem prawdziwej wiary, dla obrony której nie wahał się złożyć je w ofierze.

 

Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Pięćdziesiątnicy Paschalnej. Dobiega też końca tak zwany okres Komunii Świętej wielkanocnej (w naszej ojczyźnie wydłużony do Niedzieli Trójcy Świętej). W tygodniu przed Mszą św. można skorzystać z sakramentu pokuty, aby móc czynić zadość obowiązkowi – raz do roku przystąpienia do spowiedzi świętej i przyjęcia w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii Świętej.

 

Z radością informujemy o nadchodzących wydarzeniach i przygotowaniach związanych z Pierwszą Komunią Świętą: spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w sobotę o godz. 9.00. Uroczyste Msze w niedzielę – Grupa 1 (kl. III a) godz. 10.30 Grupa 2 (kl. III b i c) godz. 12.00 Ze względu na te uroczystości, prosimy pozostałych parafian o wybór innych godzin Mszy Świętych, aby zapewnić komfort rodzinom oraz dzieciom w tym wyjątkowym dniu. Polecajmy dzieci i ich bliskich opiece MBNP.

 

Za tydzień wypadnie  III niedzieli miesiąca ze składką inwestycyjną z racji uroczystości komunijnej nie będzie indywidualnego błogosławieństwa relikwiami św. Zelii, Ludwika i Teresy. 

 

W ramach trwającego Kongresu Eucharystycznego zespół charytatywny działający przy naszej parafii zaprasza serdecznie na Mszę św. dla seniorów, chorych i samotnych, 25 maja (sobota) o godz.10.00.

 

 

 

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 

 

 

 

 

Gazetka MAGNIFICAT

< Powrót

 

 

210