Title Image

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

19 maja 2024
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy.

 

Na Mszy św. o godz. 10.30 i 12.00 uroczystość I Komunii Świętej. Biały Tydzień dla dzieci komunijnych oraz ich rodzin potrwa od poniedziałku do piątku. Rozpoczynamy od majówki o godz. 17.30, po której odprawiona zostanie Msza św. Dodatkowo, w poniedziałek planowane jest poświęcenie i rozdanie obrazków komunijnych.

 

W poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

 

W środę wspominamy św. Ritę, która należy do najbardziej popularnych świętych na świecie i jest przyzywana w bardzo trudnych sprawach.

 

W piątek przypada wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych i jest to dzień szczególnej modlitwy za Kościół w Chinach.

 

W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość.

 

W ostatnią sobotę na poranną Msze zapraszamy Rodzinę Szkaplerza Karmelitańskiego.  

 

W ramach trwającego Kongresu Eucharystycznego zespół charytatywny działający przy naszej parafii zaprasza na Mszę św. dla seniorów, chorych i samotnych w sobotę o godz.10.00.

 

Zapraszamy rodziców klas VIII, których dzieci przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, na spotkanie organizacyjne. Odbędzie się ono w przyszłą sobotę bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej, około godz. 18.45.

 

W przyszłą niedzielę, w uroczystość Najświętszej Trójcy, dzieci z klas IV na Mszy św. o godz. 10.30. obchodzić będą rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej Możliwość spowiedzi dla dzieci w ciągu całego tygodnia przed Mszą św.

 

W przyszłą niedzielę będziemy się modlić za nasze kochane mamy z racji ich święta.

 

Dziękujemy za dzisiejszą składkę inwestycyjną.

 

Zapraszamy do zapoznania się z informacją o pielgrzymce do Włoch, organizowanej przez naszą Parafię w terminie od 16 do 27 sierpnia. Osoby zainteresowane proszone są o zapisy oraz uzyskanie dodatkowych informacji u ks. Damiana. 

 

 

Prosimy parafian o zorganizowanie ołtarzy na Boże Ciało (30.05)

 

Ołtarz 1. Przy skrzyżowaniu ul. Wierzyńskiego i Myczkowskiego  (miesz. ul. Wierzyńskiego, ul. Myczkowskiego, ul. Łupaszki i Rząski) 

 

Ołtarz 2. Przy zbiegu ul. Balickiej i Zakliki  (miesz. ul. Zakliki, ul. Dolińskiego, ul. Darowskiego oraz I rej. ul. Balickiej)

 

Ołtarz 3. W parku przy figurze Matki Bożej (miesz. ul. Na Nowinach, ul. Długoszowskiego, ul. Godlewskiego, II rej. ul. Balickiej oraz rej. Podkamycza)

 

Ołtarz 4. Przy plebanii (miesz. ul. Hemara, ul. Kurozwęckiego, rej. Cmentarza i ul. Brzezińskiego)

 

 

 

 

Gazetka MAGNIFICAT

< Powrót

 

 

213