Title Image

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

26 maja 2024
NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego.

 

Dzieci z klas IV na Mszy św. o godz. 10.30 przeżywają dzień rocznicy I Komunii Świętej. Dziękujemy również Bogu za dar 13 nowych, wczoraj wyświęconych kapłanów. 

 

Dziś święto naszych kochanych mam. Wyrażamy im naszą wdzięczność przez modlitwę i życzymy opieki MBNP a dla zmarłych mam prosimy o szczęście wieczne w Królestwie Ojca. 

 

Od poniedziałku Triduum modlitewne o godz. 17.30 dla przygotowujących się do bierzmowania, które w naszym kościele będzie 3. czerwca (poniedziałek). We wtorek po wieczornej Mszy spotkanie Akcji Katolickiej.

 

W czwartek będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji, publicznie  wyznajemy wiarę w ukrytego w Białej Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 7.30, 9.00, 10.30, po procesji ok.12.30 i 18.00. Po Eucharystii o godz. 10.30 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy z Jezusem Eucharystycznym po ulicach naszej parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze, i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Zapraszamy również chłopców do dzwonienia. Od piątku rozpoczniemy oktawę Bożego Ciała z procesją o godz. 17.30

 

W piątek przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i ostatni dzień wspólnego śpiewania Litanii Loretańskiej w kościele, natomiast w sobotę rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę o godz. 18.00 Msza św.  wynagradzając ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny z nabożeństwem fatimskim.  W sobotę także Międzynarodowy Dzień Dziecka. Kapłan odwiedzi chorych w sobotę od godz. 8.30.

 

Za tydzień zmianka różańcowa po Mszy o godz. 9.00 i możliwość skorzystania z biblioteki a po Mszy wieczornej uwielbienie Jezusa Eucharystycznego.

 

Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza a była nim ofiara dwóch tysięcy złotych na potrzeby kościoła.

 

 Fundacja Agape przesłała podziękowania za złożone, 2 tygodnie temu ofiary na rzecz osób niepełnosprawnych. Bóg zapłać.  

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • W poniedziałek – św. Paweł VI, papież, który dokończył rozpoczęty Sobór Watykański II
    i podjął realizację jego postanowień.
  • We wtorek – bł. Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia, który odegrał znaczącą rolę w najnowszej historii naszego narodu i Kościoła w Polsce, stał się prawdziwym przywódcą narodu polskiego.
  • W środę – św. Urszula Ledóchowska, założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, która podjęła się kształtowania właściwych postaw u młodego pokolenia.
  • W sobotę – św. Justyn, filozof i męczennik, który po przyjęciu wiary chrześcijańskiej stał się gorliwym jej obrońcą i dzięki któremu posiadamy pierwsze opisy przebiegu Eucharystii.

 

 

Gazetka MAGNIFICAT

< Powrót

 

 

221