Title Image

IX Niedziela zwykła

2 czerwca 2024
DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Z racji I niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy o godz. 9.00 zmianka różańcowa a po wieczornej Uwielbienie Jezusa. Zapraszamy

 

Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Każda i każdy z nas ma za co Bogu dziękować, zatem nie bójmy się tego dziękczynienia składać.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty i przygotowali ołtarze na Boże Ciało. Dziękujemy za udekorowanie domów i trasy procesji. Wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich ministrantów, lektorów, młodzieży oazowej, osób niosących chorągwie, feretrony i inne znaki religijne. Dziękujemy rodzicom i dzieciom pierwszokomunijnym, dziewczynkom za sypanie kwiatów i chłopcom za dzwonienie. Dziękujemy tym, którzy ubrani byli w stroje regionalne. Dziękujemy: Kościelnym, Organistom, Różom Różańcowym, Szafarzom Eucharystii, asyście do baldachimu. Dziękujemy za zabezpieczenie trasy procesji służbą mundurowym: policji, straży miejskiej, za pomoc panom z Akcji Katolickiej i Rady Parafialnej. Dziękujemy za obecność i wszelką pomoc. Wszystkim niech Bóg hojnie wynagradza swoją łaską.

 

Jutro na Mszy św. o godz. 18.00 ks. bp Robert Chrząszcz udzieli sakramentu bierzmowania. Módlmy się za wszystkich kandydatów oraz ich bliskich. 

 

Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 17.30 gromadzimy się w naszym kościele by celebrować czerwcowe nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po którym podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie.

 

W I czwartek miesiąca całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu a o 17.30 zakończenie oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po procesji tradycyjne poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci. Czwartek to również początek nowenny przed beatyfikacją Sługi Bożego ks. Michała Rapacza.

 

W I piątek przypada uroczystość NSPJ, jednocześnie obchodzony z inicjatywy św. Jana Pawła II w całym Kościele Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu również będzie procesja eucharystyczna. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Z racji I piątku kapłan odwiedzi chorych z posługą sakramentalną.

 

W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 

Dziękujemy mieszkańcom ul. Brzezińskiego za ofiarę na sprzątanie kościoła.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • W poniedziałek – św. Karol Lwanga i jego towarzysze, męczennicy z Ugandy, którzy dołączyli do grona sławnych męczenników początków chrześcijaństwa z terenów północnej Afryki.
  • W środę – św. Bonifacy, apostoł i ewangelizator Europy Zachodniej, który poniósł śmierć podczas jednej z wypraw misyjnych w Saksonii a z racji I środy miesiąca św. Józef.
  • W sobotę – św. Jadwiga, król Polski, która przeznaczyła wszystkie swe klejnoty, szaty, pieniądze i wszystek strój królewski na pomoc dla biednych i na odnowienie Uniwersytetu Krakowskiego.

 

 

 

Gazetka MAGNIFICAT

< Powrót

 

 

223