Title Image

X Niedziela zwykła

9 czerwca 2024
DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Jezus dzieła zbawienia dokonał przez krzyżową ofiarę, która jest ponawiana na ołtarzach całego świata. Może warto skorzystać z okazji i przyjść na Mszę św. również w dni powszednie. Sprawujemy je o godz. 7.00 i 18.00.

 

W czerwcu poświęconym czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego dnia o godz. 17.30 wspólnie śpiewamy Litanię do Bożego Serca. Od czwartku trwamy w nowennie przed beatyfikacją Sługi Bożego ks. Michała Rapacza, która nastąpi podczas Mszy św. o godz. 11.00 na zakończenie Kongresu Eucharystycznego w bazylice Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach

 

Dziś Msza św. odpustowa w parafii św. Antoniego w Bronowicach a w czwartek w Rząsce.

 

Dzisiaj po każdej Mszy św. Oaza serdecznie zaprasza do kawiarenki w bibliotece parafialnej, na rozmowę przy dobrym ciastku i kawie. Wszystkie, przy tej okazji zebrane fundusze zostaną przeznaczone na wakacyjne rekolekcje młodzieży oazowej.

 

Dzisiaj o godz. 19.15 odbędzie się Kurs Pierwszej Pomocy Emocjonalnej w grocie św. Michała Archanioła. 

 

Zebranie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się we wtorek po wieczornym różańcu.

 

Dziękujemy rodzicom i bierzmowanym za dar ołtarza w wysokości tysiąca złotych na potrzeby kościoła.

 

Składamy również podziękowania mieszkańcom Spółdzielni Mieszkaniowej „ARDOM” z ul. Balickiej za ofiarę na potrzeby kościoła w wysokości 4.250 zł.

 

Za tydzień z okazji 16 dnia miesiąca pamiętajmy o wstawiennictwie św. Jana Pawła II

 

Już dziś informujemy, że w lipcu będzie przeprowadzona, przy naszym kościele Akcja Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci, więcej informacji będzie podane w późniejszym terminie.

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

  • We wtorek – św. Barnaba, Apostoł, którego Dzieje Apostolskie charakteryzują jako „człowieka dobrego i pełnego Ducha Świętego i wiary”.
  • W czwartek – św. Antoni z Padwy, jeden z najważniejszych świętych franciszkańskich i jeden z najwybitniejszych kaznodziejów średniowiecznych, który w ludowej tradycji jest czczony jako Patron rzeczy znalezionych.
  • W piątek – bł. Michał Kozal, biskup i męczennik z Dachau, gorliwy duszpasterz i przewodnik seminarzystów, który do końca swoich dni niósł duchowną posługę swoim współwięźniom.

 

 

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia

 

 

 

 

Gazetka MAGNIFICAT

< Powrót

 

 

224