Title Image

XII Niedziela zwykła

23 czerwca 2024
DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 

U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji.

 

Nabożeństwo ku czci N. Serca Pana Jezusa o godz. 17.30

 

Jutro przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

 

We wtorek po Mszy wieczornej wspólny różaniec, ostatni przed wakacjami.

 

W czwartek (27.06) wspomnienie liturgiczne MBNP, patronki naszej parafii. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Z racji ostatniego czwartku miesiąca pamiętajmy o modlitwie w intencji powołań.    

 

W piątek wspomnienie św. Ireneusza z Lyonu, biskupa i męczennika. Jest to również ostatni piątek miesiąca w którym czci Miłosierdzie Boże przez wstawiennictwo św. Faustyny.

 

W sobotę przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła gorliwych głosicieli Ewangelii i męczenników za wiarę w Chrystusa. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Z racji ostatniej soboty miesiąca na poranną Mszę św. zapraszamy Rodzinę Szkaplerza Karmelitańskiego

 

Dziękujemy rodzicom i tegorocznym bierzmowanym za dar dwóch fioletowych ornatów.

 

W tym tygodniu skorzystajmy ze spowiedzi świętej, aby w przyszłą niedzielę zyskać odpustu ku czci MB Nieustającej Pomocy. Tradycyjnie od niedzieli odpustowej następuje zmiana porządku odprawiania Mszy św. w niedzielę: godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00.  Sumę o godz. 11.00 odprawi i kazanie wygłosi kustosz sanktuarium Bożego Miłosierdzia ks. dr Zbigniew Bielas. Serdecznie prosimy o zorganizowanie liturgicznej oprawy odpustu. Bardzo mile widziane stroje krakowskie dzieci, młodzieży i starszych.  Po procesji eucharystycznej Akcja Katolicka, Rada Parafialna i młodzież Oazowa serdecznie zapraszają Parafian i gości na agapę – w parku kościelnym. Przewidziany jest min. żurek, bigos, ciasto, kawa, herbata oraz zajęcia dla dzieci. Tradycyjnie prosimy o przygotowanie ciast przez parafian i dostarczenie ich w sobotę po Mszy wieczornej lub w niedzielę od 9.00 do godz.10.30. W niedzielę odpustową od godz. 10.00 nie będzie dostępny wjazd samochodami na parking kościelny. Przepraszamy za utrudnienia.

 

Życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć naszych ojców w dniu ich święta, a także wszystkich obchodzących w rozpoczynającym się tygodniu swoje osobiste uroczystości. Pamiętamy o naszych zmarłych, zwłaszcza o zmarłych ojcach, polecając ich nieskończonemu miłosierdziu Boga.


Mobilne Centrum Diagnostyki organizuje badania pod kątem :  osteoporozy kości oraz wydolności płuc i oskrzeli. Badania odbędą się w Ambulansie Diagnostycznym Przy Kościele   w czwartek 27 czerwca   o godzinie 9:45. Badania szczególnie zalecane po przejściu Covid 19. Są to badania bezpieczne , bezinwazyjne i bezbolesne. Szczegóły na plakacie

 

W dniach 8-11 lipca będzie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarz.

 

 

 

 

 

 

Gazetka MAGNIFICAT

< Powrót

 

 

226