Title Image

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA

30 czerwca 2024
UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI MB NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 

Dziś nasza parafia przeżywa odpustu ku czci MB Nieustającej Pomocy. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi i kazanie wygłosi Kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia ks. dr Zbigniew Bielas.

 

Po procesji eucharystycznej Akcja Katolicka, Rada Parafialna i młodzież Oazowa serdecznie zapraszają Parafian i gości na wspólną agapę na kościelnym parkingu.  Możemy skosztować żurku, bigosu, chleba ze smalcem, kiszonych ogórków, różnych słodkich wypieków a dla dzieci mamy również zajęcia sportowe.

 

Przypominamy o wakacyjnym porządku Mszy św. od dzisiejszej niedzieli: 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00. Oraz w tygodniu: poniedziałek, środa, piątek i sobota godz. 18.00 a wtorek i czwartek godz. 7.00. Wyjątek to I czwartek, I piątek i I sobota, wtedy Msza św. jest rano i wieczór.  Kancelaria czynna w tygodniu po Mszy św.

 

Dzisiaj ostatnie nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. Przypominamy, że rozpoczynający się jutro lipiec tradycyjnie poświęcony jest czci Najdroższej Krwi Chrystusa.

 

W tym tygodniu przypada I czwartek z całodzienną adoracją Najśw. Sakramentu oraz modlitwą różańcową o godz. 17.30 za wszystkich powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. W tym dniu wypada rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie.

 

W I piątek szczególnie wynagradzamy za grzechy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Możliwość spowiedzi w tygodniu przed Mszą św. a w I czwartek i piątek od godz. 17.00.

 

W I sobotę na porannej Mszy modlimy się o dar potomstwa, za matki w stanie błogosławionym, odpowiedzialne ojcostwo i za dzieło duchowej adopcji a o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem i różańcem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP.

 

W I piątek i w I sobotę od godz. 8.30 kapłan odwiedzi tylko tych chorych którzy do czwartku zostali zgłoszeni w kancelarii parafialnej lub telefonicznie. 

 

Bóg zapłać za ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Zakliki oraz rej. Podkamycza

 

W najbliższą niedzielę po Mszy o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej. 

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • W środę, 3 lipca – św. Tomasz, Apostoł, który według tradycji miał zanieść Dobrą Nowinę do Indii, a jego wyznanie wiary winno być dla nas stałą inspiracją.
  • W sobotę, 6 lipca – bł. Maria Teresa Ledóchowska, patronka dzieł misyjnych w Polsce, która swoje talenty i zdolności poświęciła dziełu misyjnemu Kościoła, zwłaszcza dla rozkrzewiania wiary w Afryce.

 

 

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia

 

 

 

 

Gazetka MAGNIFICAT

< Powrót

 

 

227