Title Image

XIV Niedziela

7 lipca 2024
CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby w czasie wolnym od pracy i nauki nie zaniedbywać relacji z Bogiem.

 

Przypominamy o wakacyjnym porządku Mszy św. w niedzielę: 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00. Oraz w tygodniu: poniedziałek, środa, piątek i sobota godz. 18.00 a wtorek i czwartek godz. 7.00. Kancelaria czynna w tygodniu po Mszy św.

 

W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

 

Tydzień temu, w naszej parafii przeżywaliśmy dzień odpustu ku czci MBNP. Dziękujemy za przygotowanie liturgii i procesji Eucharystycznej. Dziękujemy scholi „Zwiastowanie” i scholi dziecięcej „Jutrzenka” oraz Kapeli. Słowa wdzięczności dla organisty, kościelnych oraz dla ministrantów i lektorów. Bóg zapłać dzieciom i wszystkim niosącym świece, feretrony, figurki, sztandary oraz baldachim. Dziękujemy Akcji Katolickiej, Radzie Parafialnej i Młodzieży Oazowej  za włożony trud w przygotowanie agapy. Szczególne podziękowania dla Antoniego Prącika, głównego koordynatora agapy.  Dziękujemy za dekorację kościoła oraz za dokumentację fotograficzną. Wdzięczni jesteśmy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie poczęstunku. Dziękujemy za upieczone ciasta, przygotowanie żurku, bigosu, smalcu, ogórków kiszonych na agapę. Bóg zapłać za zorganizowanie zajęć sportowych dla dzieci.  Dziękujemy tym, którzy dbają o zachowanie tradycyjnego stroju krakowskiego i chętnie go ubierają. Wszystkim gościom i parafianom serdeczne Bóg zapłać.

 

Dziękujemy pewnemu małżeństwu za ufundowanie kosy spalinowej do prac w kościelnym parku.

 

W piątek (12 lipca) obchodzimy liturgiczne wspomnienie świętych małżonków: Zelii i Ludwika Martin, rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Jest to dobra okazja aby w tym dniu zaprosić małżeństwa na Mszę św. o godz. 18.00 na wspólną modlitwę małżeńską i błogosławieństwo relikwiami. Po Mszy św. przewidziana jest mała niespodzianka przygotowana przez Domowy Kościół działający przy naszej parafii. 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • Dzisiaj, w niedzielę – bł. Rodzina Ulmów: Wiktoria i Józef oraz siódemka ich dzieci, Miłosierni Samarytanie z Markowej, którzy zginęli, ponieważ chcieli ocalić swoich sąsiadów i przyjaciół żydowskiego pochodzenia.
  • W poniedziałek – św. Jan z Dukli, najpierw pustelnik, a potem franciszkański kapłan, który zasłynął jako wybitny spowiednik i kaznodzieja.
  • W czwartek – św. Benedykt z Nursji, opat i patron Europy, autor słynnej „Reguły”, uważany za duchowego ojca wszystkich mnichów Kościoła zachodniego.
  • W piątek – św. Bruno Bonifacy z Kwerfurtu, biskup i męczennik, autor żywota św. Wojciecha i Pięciu Braci Męczenników, przyjaciel Polski, energicznie występujący w jej obronie wobec cesarza Henryka II.
  • W sobotę – św. Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, którzy jako drogę swojego uświęcenia obrali surowe życie w odosobnieniu i liczne praktyki ascetyczne.

 

W dniach 8 – 11 lipca (tj. od poniedziałku do czwartku) włącznie będzie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarz. Miejsce składania elektrośmieci narożnik parkingu za kościołem

 

 

 

 

Gazetka MAGNIFICAT

< Powrót

 

 

228