Title Image

II Niedziela Adwentu

W dniu dzisiejszym pierwsza niedziela miesiąca, po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziś obchodzimy Dzień Modlitw i pomocy materialnej dla Kościoła na Wschodzie.

Po Mszy św. o godz. 9:00 Zmianka Różańcowa, biblioteka parafialna będzie czynna od godz. 10:00 – 11:00.
 
Roraty w naszym kościele w dni powszednie tygodnia o godz. 18:00.
 
W tym tygodniu:
– w poniedziałek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00 18:00. Na Mszy św. o godz. 18:00 dzieci z klasy III przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św. otrzymają z rąk rodziców poświęcone medaliki.
– we wtorek po Roratach spotkanie biblijne z Ks. prof. Romanem Bogaczem.
 
W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:30 zapraszamy dzieci od III do VI klasy szkoły podstawowej na kolejne spotkanie z cyklu „Mały Apostoł”. Dobra zabawa i nowa wiedza o nauce Pana Jezusa zagwarantowana.
Także w przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. zapraszamy młodzież oraz studentów na spotkanie pt. „Mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus – czyli na wesoło o różnicach między nami”. W ramach spotkania przewidziane jest wspólne oglądanie filmu, dyskusja oraz wymiana spostrzeżeń. Zapraszamy również wszystkie chętne młode osoby do włączenia się w przygotowanie oprawy wieczornej Mszy św.
Osoby zainteresowane zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 17:00 do salki za chórem.
 
Siostry Służebniczki Starowiejskie przesłały podziękowanie za składkę, którą zebrały na zakup aparatu RTG dla szpitala misyjnego w Zambii w niedzielę 23.11.2014 w wysokości 7.418,01 zł.
Tekst podziękowania i życzenia w gablotce parafialnej.
 
Przy wyjściu głównym z kościoła możemy nabyć opłatki i wigilijne świece „Caritas”. Przy nabywaniu opłatków składamy ofiarę, która jest wyrażeniem wdzięczności za posługę
p. Kościelnych i p. Organisty, a przy nabyciu świecy „Caritas” składamy ofiarę nie mniejszą niż 5 zł – które odprowadzamy do Caritas naszej Archidiecezji, a z pozostałych ofiar przygotujemy paczki świąteczne dla potrzebujących i samotnych w naszej parafii.
 
Przez całe wieki okres Adwentu był traktowany jako czas pokuty, albo raczej tzw. zakazany. Tradycja ta wywodziła się ze starożytności chrześcijańskiej, kiedy to Boże Narodzenie nie było świętowane tak uroczyście jak dziś. Główną uroczystością upamiętniającą Wcielenie było święto Epifanii, czyli Objawienia Pańskiego, później stopniowo przekształcone i spłycone do określenia „święto Trzech Króli”.(…)
Więcej przeczytasz w gazetce Magnificat
 
 
Gazetka parafialna MAGNIFICAT nr 40 z dnia 7.12.2014
 
 
< Powrót

0